Šťastný vzťah plný skutočnej lásky nie je iba o zaľúbených pohľadoch a bozkoch. Je to o tom dokazovať si činmi, že vám na sebe záleží. Ak niekoho miluješ, vieš, že niekde sú hranice, ktoré sa preskočiť nemôžu. Keď niektorú z nich tvoj partner prekročí, jeho city nie sú skutočné.

Nepodvedie ťa

Nuž, tvrdiť, že niekoho skutočne miluješ a následne ho podviesť, to nedáva zmysel. Môže mať na to akúkoľvek výhovorku, no každý dospelý človek sa dokáže ovládať. Ak to tak nespravil, zrejme si ťa neváži a nerešpektuje ťa ako partnerku. Aj keď sa na takom vzťahu dá pracovať aj ďalej, ten šrám tam už navždy ostane. Chce podvádzať? Tak nech si na silu nedrží vzťah.

Rozkazy a zákazy

Ak niekoho miluješ, tak ho miluješ preto, aký v skutočnosti je. Nechceš ho meniť a rešpektuješ jeho život. Preto sú akékoľvek zákazy či príkazy vo vzťahu znakom obyčajnej manipulácie a nie lásky. Láska nedáva ultimátum, nekáže čo máš alebo nemáš robiť, nechce zmeniť tvoju osobnosť. Ak sa o to niekto pokúša, ver tomu, že to, čo k tebe cíti nie je zamilovanosť.

Neublíži ti psychicky ani fyzicky

K tomu azda nie je ani čo dodať. Síce by to v dnešnej dobe už každý mal chápať, no stále sa nájdu vzťahy, ktoré nechápu, že psychické či fyzické týranie nie je v poriadku a už vôbec nie je ok v takom vzťahu zotrvávať. Ak ťa niekto miluje, neublížil by ti – vedome či nevedome. Nikdy by nedovolil, aby bol dôvodom, prečo večer plačeš a prečo sa celé dni trápiš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.