Kedysi dávno si urobila niečo, na čo nie si hrdá a chcela by si na to zabudnúť? Ibaže sa ti to nedarí, pretože vždy sa nájde niekto, kto ti to ochotne pripomenie. Ak nie priamo tebe, prezradí to iným ľuďom v tvojom okolí. Ohovárači tu boli, sú a vždy aj budú. Nechaj ich tak a nevšímaj si ich.

Nestojí ti za to rozčuľovať sa. Nerob si z toho ani ťažkú hlavu a predovšetkým sa tým netráp. Jednoducho nad tým všetkým mávni rukou a ži svoj vlastný život. Buď silná, vyrovnaná a zabudni na všetko, čo sa stalo. Ak ťa niekto ohovára, nechaj, nech si poslúži. Jeho alebo jej život je aj tak veľmi prázdny, preto si musí nájsť niečo, čím sa zamestná.

Väčšinou to ale dopadne tak, že títo ľudia riešia životy iných ľudí namiesto toho, aby riešili ten svoj vlastný. Musia vytvárať príbehy, ktoré možno ani nie sú pravdivé, alebo musia šíriť klebety. A to všetko len preto, aby mali aspoň na chvíľu pocit, že ich niekto počúva a zaujíma sa o to, čo hovoria. Inak nikoho veľmi nezaujímajú a patria skôr k outsiderom.

Práve preto si takýmito ľuďmi nenechaj pokaziť náladu. Keď budú vidieť, že to tebou nezatrasie, skôr či neskôr ich to omrzí a nájdu si inú obeť. Ak však budú vidieť, že sa ti dostali pod kožu, nájdu si vždy niečo nové. Nenechaj ich urobiť to. Nevšímaj si ich a ži svoj život tak, ako to chceš ty. Nie tak, ako si to predstavuje niekto iný.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.