Unsplash/Mathilde Langevin

V dnešnom svete sa môžeš stretnúť s povrchnosťou, ohováraním a ďalšími negatívnymi vlastnosťami, ktoré sú pre mnohých ľudí charakteristické. Niekedy však nie je chyba úplne na ich strane. Možno sa im dostali do uší o tebe nepekné a nepravdivé reči. Možno si len urobila zlý prvý dojem, keď si nemala náladu na vykecávanie a úsmevy. 

Pokiaľ ťa trápi, čo si o tebe ľudia myslia, dá sa s tým niečo urobiť. Vyskúšaj tieto rady na to, ako byť obľúbenou.

Avšak, platí, že v žiadnom prípade nie si povinná meniť niekoho názor na teba, ty vieš najlepšie, kto si a aká si a tvoje najbližšie okolie to vie tiež. A len na tom záleží. 

Buď dôveryhodná

Hovorí sa, že ak si chceš zlepšiť reputáciu a povesť, musíš ju najprv poznať. V dnešnom storočí je úplne automatické, že ťa niektorí ľudia môžu „poznať“ oveľa skôr, než sa s nimi skutočne zoznámiš. A to vďaka sociálnym sieťam. Tam však často žijeme pretvárkou. Skús byť viac dôveryhodná a uverejňuj o sebe veci, ktoré sú pravdivé a naozaj odzrkadľujú tvoj život.

Nemôžeš o sebe rozširovať mylné informácie a myslieť si, že sa tak ľuďom zapáčiš. V tomto svete je na výslní autentickosť. Zbytočne sa tam hráš na niečo, čo možno nie si. Ostatní to aj tak neskôr odhalia a budeš len na smiech…

Neklam a buď úprimná

Tento bod úzko súvisí s tým vyššie. Najhoršia situácia je, keď sa chceš ľuďom zapáčiť a už si aj na dobrej ceste, ale prídu na to, že si im v niečom klamala alebo ich ohovárala. Všetko tvoje úsilie sa zrazu zrúti ako domček z kariet.

Keď chceš byť v kolektíve obľúbená, mala by si vždy hovoriť pravdu a zapájať sa do vecí, ktoré poznáš a vieš o nich diskutovať. Ak niečo nepoznáš a nevyznáš sa do toho, nehovor o tom nasilu, pretože by to mohlo mať opačný účinok.

Ukáž ľuďom, že sa v tebe mýlia

Šíria sa o tebe klebety a nevieš, ako by si to napravila? Najlepšie urobíš, ak za seba necháš hovoriť svoje skutky. Povesť si môžeš napraviť napríklad aj tým, že budeš pomáhať na rôznych dobrovoľníckych akciách. Sem tam zájdeš do útulku venčiť psíkov, vyvetráš si hlavu a urobíš niečo dobré. Aj vďaka tomu dáš ľuďom šancu, aby ťa videli v inom svetle a zmenili na teba názor.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife