Koniec. Srdce ti búcha ako o závod a ty sa nevieš zhlboka nadýchnuť. Pomedzi prsty ti preteká vzťah, ktorý pre teba znamenal všetko. No teraz je koniec a ty musíš žiť bez neho. Nečakaj žiadnu sms s prosbou o návrat späť, nečítaj si staré správy na facebooku a neobzeraj si staré spoločné fotky lebo to všetko je už minulosťou. Neprinesie ti kvety so žiadosťou o ruku, nepovie ti vyznania lásky, lebo teraz si už sama. Vymaž správy a fotky.

Nemusíš zabudnúť na to, že bol súčasťou tvojho života, ale už v ňom nie je.

zdroj: unsplash.com

Spomeň si na všetko zlé čo sa medzi vami odohralo. Spomeň si na preplakané noci a hádky, ktoré ti vzali úsmev z tváre. Potom sa opýtaj sama seba či to malo význam. Mali ste ešte vôbec spoločnú budúcnosť? Načo by ste vzali ak jediné čo by vás čakalo by bol rozvod?

Videla si sa v bielych šatách pre oltárom ale čo videl on? Niekoho koho môže využívať ak sa mu to práve hodí, niekoho kto s ním bude tráviť čas ak s ním kamaráti nebudú môcť ísť na pivo. Nevidel ženu, ktorú by miloval do konca života, nevidel v tebe budúcu matku svojich detí.

Využil ťa a ty si si to ani nevšimla.

Kamarátky ti mohli tvrdiť, že on nie je materiál na vzťah a už vôbec nie ten pravý pre teba. Ale ty si to tak nevidela. Chcela si s ním tráviť čas, plánovala budúcnosť a bola zamilovaná ako blázon. Odpustila by si mu prvé a posledné a zaplatila mu drink aj z posledných peňazí lebo preňho všetko. Zabudla na všetky nevery a sebaúctu zahrabala tri metre pod zem lebo ak by si čakala kým zavolá prvý asi by si sa nikdy nedočkala. Bolo ti to treba? Chlapa, ktorý si ťa neváži, vzťah, ktorý stojí len na tebe. Budovala si ho, starala sa o seba i oňho.

zdroj: pexels.com

Dýchala si pre váš vzťah, nemala žiadne koníčky a minimum priateľov. Jediné čo si chcela bolo byť šťastnou, nájsť v tomto svete niekoho koho budeš môcť bezpodmienečne milovať a on bude milovať teba. Rozišli ste sa a ty más srdce rozbité na milión kúskov, nechceš jesť ani spať a jediné na čo myslíš je on. Tajne si praješ aby ti ešte zavolal, poslal poslednú sms alebo ťa ešte raz pobozkal. Musíš sa však naučiť žiť bez neho. Časom sa vo tvojom živote objaví niekto, kto ťa bude robiť šťastnou. Bude ťa milovať rovnocennou láskou, dá ti svet na dlani a na chlapa čo ti zlomil srdce si už ani nespomenieš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.