Šťastný pár

Základom každého šťastného vzťahu je hneď niekoľko faktorov. Okrem chémie, ktorá musí fungovať aj v posteli, neustále pripomíname aj dôveru, rešpekt a úprimnosť. No pokiaľ ide o fungovanie dvoch osôb, dôležité sú aj rovnaké názory, hodnoty a záujmy, aby vás predsa len čosi spájalo. To, že v niektorých veciach ste s partnerom rozdielni, pritom vôbec nemusí znamenať, že sa k sebe nehodíte.

Hovorí sa, že musíte byť rovnakí, aby ste sa chápali, ale aj rozdielni, aby ste sa milovali. Ak sa líšite v nasledujúcich 3 bodoch, nie je to žiadna katastrofa, práve naopak, môže vám to len pomôcť.

Vlastné záľuby

V úplne ideálnom prípade by ste mali mať aspoň jednu či dve voľnočasové aktivity spoločné, aby ste mohli tráviť čas niečím, čo máte obaja radi a pritom efektívne. Zároveň však mať aj svoje koníčky, ktoré sa absolútne líšia. Ako keď ty miluješ kreslenie a on si radšej vyrazí na nejaký automobilový zraz.

Je dôležité, aby ste mali čas len pre seba, svoj rozvoj a relax. A ak sa dokážete „obetovať“ a s úsmevom na tvári občas venovať aj koníčkom toho druhého, je to skvelé.

Hudobný či filmový vkus

Večer pri Netflixe s filmom alebo seriálom, ktorý sa vám páči, je síce krásny, ale ani rozdielny vkus na podobné veci nezaškodí. Ani netušíš, koľko pesničiek si ešte nepočula, koľko interpretov si môžeš obľúbiť alebo koľko filmov oceniť, keď ti ich partner ukáže.

Zároveň sa vďaka tomu môžeš dostať na rôzne letné festivaly či akcie, ktoré by si inak prehliadla. Spoznávať nové veci a ľudí s inými záujmami nie je vždy na škodu. A mať prehľad je len plusom. Nehovoriac o tom, že vám rovnaký playlist v aute nebude liezť na nervy.

Kultúrny či spoločenský rozdiel

Pochádzate z iných kultúr? Krajín? Alebo ste z jedného mesta, no dalo by sa povedať, že by o vás v minulosti hovorili ako o páre z rozličných spoločenských vrstiev? Vo vašom vzťahu rozhodne narazíte aj na mnohé milé a vtipné nedorozumenia.

Niekedy aj k takým, ktoré budú závažnejšie, no ak je v tom láska, prekonáte ich. Vďaka tomu, že ste s partnerom rozdielni práve v tomto smere, máte možnosť spoznať nový svet, iné životy, zvyky, tradície. A to je len super.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating