Photo by yanalya from Freepik

Na vzťah a lásku treba dvoch, inak to fungovať nebude. Preto by ste mali byť rovnocenní, mali by ste sa podržať navzájom, mali by ste sa rešpektovať a v prvom rade by ste mali byť spolu šťastní. Ak niektorá z týchto vecí chýba, začne to škrípať a jeden z vás začne byť skôr či neskôr frustrovaný, smutný a bude to smerovať len k horšiemu.

Nie vždy to musí byť vo vzťahu, samozrejme, ružové a hádky či nezhody k tomu patria. No mala by si sa naučiť rozlišovať, čo je ešte v medziach normy a čo už hranice prekračuje. Určite si silná žena a vážiš si samu seba, preto by si svojmu frajerovi nemala tolerovať isté veci, s ktorými sa vo vzťahu možno bežne stretávaš ty alebo tvoje kamarátky.

V prvom rade by ste mali byť k sebe úprimní a nemali by ste si nič zatajovať. Mali by ste sa tiež naučiť o všetkom otvorene porozprávať a nedusiť svoje pocity v sebe. Inak to môže dopadnúť zle, pretože raz príde deň, kedy vybuchneš a možno povieš aj také veci, ktoré si inak nechcela a budeš to ľutovať.

zdroj: Photo by Odonata Wellnesscenter from Pexels

Aké veci by si vo svojom vzťahu nemala tolerovať?

Aj keď tvoríte pár, nie si jeho majetkom a máš právo na svoj vlastný život či na svoje koníčky, preto by si mu rozhodne nemala dovoliť, aby ťa prehnane kontroloval. Ak sleduje každý tvoj krok, zakazuje ti chodiť von s kamoškami, bráni ti vo vlastnom rozvoji, je veľmi žiarlivý a nebodaj ti kontroluje aj mobil, nie je to chlap, s ktorým by si mala ostávať. Časom sa to môže len a len zhoršovať. Zároveň by mal rešpektovať tvoje názory alebo to, čo robíš, pretože nie vždy sa musíš podriaďovať jeho názorom a súhlasiť s nimi.

S týmto zároveň súvisí aj to, že by ťa mal vo všetkom podporovať. Ak sa rozhodneš niečo začať robiť, ak si chceš splniť svoje sny, mal by stáť práveže pri tebe a nesnažiť sa ťa od toho odhovoriť. Môže ti povedať svoj názor, prípadné obavy či negatíva, ktoré tvoje rozhodnutie môže predstavovať, no mali by ste sa o tom normálne porozprávať. Nemalo by to vyzerať tak, že tvoje názory zosmiešni, pretože jediné, čo tým docieli, bude tvoje nižšie sebavedomie.

V žiadnom prípade, ale naozaj v žiadnom, mu nemôžeš tolerovať klamstvo. Je jedno, či sú to malé lži alebo zatajovanie niečoho väčšieho. Ak sa na neho nemôžeš spoľahnúť a dôverovať mu, o čom je takýto vzťah? Ak človek raz začne klamať a zistí, že mu to ide ľahko a nikto na to neprišiel, bude sa o to pokúšať znovu a znovu, až sa napokon celý jeho život môže zmeniť na jedno veľké klamstvo.

S klamstvom tiež súvisí aj nevera. Je veľmi ťažké povedať, či sa nevera môže odpustiť alebo nie a každý má na to svoj vlastný názor. Dôležité je, ako to cítiš vo svojom srdci. Bola nevera jediným problémom vo vašom vzťahu alebo bola len poslednou bodkou, ktorá ukončila vaše nezhody? V tom prípade by malo byť tvoje rozhodnutie jasné. V tomto prípade musíš byť k sebe úplne úprimná a musíš si priznať pravdu takú, aká skutočne je.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating