instagram/charlyjordan

Každá žena by mala vedieť, aká je jej hodnota, poznať svoje dobré i zlé stránky a vedieť s nimi pracovať. Vážiť si samú seba, svoje telo, svoju myseľ, svoj život. Ako však zistíš, či máš sama k sebe naozaj pozitívny vzťah? Robíš tieto veci!

Dokážeš povedať „nie“

Kedysi si to nevedela. Nedokázala si niekoho odmietnuť, povedať nie na veci, ktoré si vlastne ani nechcela robiť. Ale bála si sa, že sa na teba niekto pohnevá, že sa na teba bude pozerať inak. Dnes už vieš, že nič, s čím vnútorne nesúhlasíš, nebudeš pre iných robiť. Neobetuješ svoj čas a energiu tam, kde nechceš.

Tráviš čas iba s vybranými ľuďmi

K životu nepotrebuješ 20 kamarátok, z ktorých ti ani jedna nič poriadne nedáva. Radšej máš okolo seba vybraných ľudí, s ktorými si na jednej vlne, rozumiete si a máte rovnaký pohľad na svet. Neťaháte sa navzájom dole.

Venuješ sa sebarozvoju

Staráš sa o svoje telo, zdravie aj myseľ. Učíš sa nové veci, skúšaš to, čo ťa vždy lákalo. Nechceš premárniť svoj drahocenný čas, chceš sa stále posúvať vpred. Robíš zo seba každý deň lepšieho človeka.

Si zodpovedná za svoje činy

Nehľadáš vinníkov, keď sa ti nedarí, nehádžeš vinu ani na život či osud. Rozhoduješ sa sama za seba a preto vieš, že následky musíš niesť. K problémom sa postavíš čelom, neplačeš do vankúša a čakáš, že len tak zmiznú.

Držíš sa svojich hodnôt

Máš svoje zásady a rebríček životných hodnôt. Veríš im, pretože sú tvojím rozhodnutím, tvojím pohľadom na život. Nezahodíš ich iba tak kvôli niekomu, nerobíš veci, ktoré s nimi nesúhlasia. Cítila by si sklamanie sama zo seba. A to nedovolíš. Nech sa deje, čo sa deje.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife