Raz si hore, raz si dole. Ak si momentálne práve na dne a prechádzaš si zlým, prípadne až najhorším obdobím tvojho života, si tu správne. Niekedy ti dokáže pomôcť aj zopár motivačných slov, vďaka ktorým pochopíš, že v tom nie si sama.

Každá z nás sa z času na čas musí vysporiadať s ťažkosťami v práci, škole, rodine, vo vzťahu alebo v osobnom živote. Najhoršie, čo v tejto chvíli môžeš urobiť, je nechať si všetko pre seba a zakukliť sa. Vo svojej hlave sa dokážeš trýzniť dlhý čas, hlavne ak vieš dobre predstierať a tváriť sa, že si v pohode. Ak sa budeš zožierať len vo svojom vnútri, nikomu tým nepomôžeš. Skôr naopak – sama sebe uškodíš ešte viac.

Musíš nájsť odvahu a čeliť démonom, ktorých si ty vizualizuješ, aj keď v skutočnosti neexistujú. Dôležité je vedieť odpustiť nielen sebe, ale aj ľuďom, ktorí ti ublížili. Nenes si so sebou krivdy, ktoré ťa zbytočne sťahujú ešte viac nadol.

Aj keď ti to pripadá ako beznádejné a nevidíš žiadne svetlo na konci tunela, nemôžeš strácať nádej. Zhlboka sa párkrát nadýchni a reálne sa zamysli nad tým, čo ťa presne trápi. Rozmeň si svoj problém na drobné a hľadaj všetky možné spúšťače či dôvody, prečo sa ti toto deje.

Pravdou je, že zlepšenie nepríde z minúty na minútu, ale ide o nepretržitý proces, ktorý si vyžaduje tvoje sústredenie a trpezlivosť. Čas vylieči všetky rany a nejde o žiadnu povedačku, ale naozaj je to pravdivé. Musíš sa len odpútať od všetkého, čo ťa trápi a myslieť viac na pozitívne a úsmevné veci.

Na konci dňa si povedz aspoň jednu vec, za ktorú si vďačná a ktorá ti vyčarila aspoň náznak úsmevu na tvári. Postupom času budeš môcť hľadať viac takýchto pekných vecí. Vďačnosť dokáže vyhnať negatívne emócie, ktoré sa veľmi rady a ľahko usídľujú v tvojom vnútri.

Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré a aj ty by si sa týmto príslovím mala riadiť. Zo všetkých nepríjemností si vezmi niečo, čo si sa vďaka tomu naučila a čo ťa posunulo vpred.

Nezabúdaj na to, že po búrke vyjde slnko a rovnaký scenár čaká aj teba. Čím viac sa budeš snažiť, tým skôr tie lúče uvidíš. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.