Ak si nie si istá, či svojho partnera naozaj miluješ, odpovedz na tieto 3 otázky

Nie je hanba priznať si, že máš pochybnosti. Najmä, ak sama netušíš, na čom si. Tak, ako v iných záležitostiach, takéto myšlienky ťa môžu postretnúť aj vo vzťahu. Vieš, že vznikol na základe lásky, či aspoň viere, ktorá ťa o nej presvedčila. No zrazu sa pýtaš samej seba, či svojho partnera naozaj miluješ.

Niekedy to môže zapríčiniť len ťažké obdobie, inokedy stereotyp či naštrbená dôvera. Roky, ktoré prešli a iskra zmizla, či niekto, ku komu cítiš viac, než by si ako zadaná žena mala. Keď nevieš, ako na tom si, a či svojho partnera miluješ, skús si odpovedať na nasledujúce 3 otázky. Tie ti možno pomôžu otvoriť si oči a nestrácať čas s niekým, pri kom nie si šťastná.

Pár v červenom svetle
zdroj: Unsplash/Max Ovcharenko

Miluješ stále to, čo na začiatku?

Vráť sa v myšlienkach späť na začiatok. Čo ťa na ňom zaujalo najviac? Čím si ťa získal? Kedy si vo svojom srdci pocítila, že s ním to stojí za vyskúšanie? Čo vás spojilo? Bola to len náhoda, záľuby, fyzická príťažlivosť, či duševné spojenie? Vymenuj si veci, ktoré vás k sebe pritiahli, ale aj tie, ktoré vás akosi rozdeľujú.

A teraz sa vráť do prítomnosti – čo sa zmenilo? Je to puto stále medzi vami alebo vyprchalo? Už vás nespája to, čo kedysi? Ak si teraz odpovedala 2x nie, vieš, kam to smeruje.

Ako dlho mám pochybnosti?

Sú tvoje myšlienky a pochybnosti len chvíľkové alebo pretrvávajú snáď aj mesiace? A si si istá, že ich neovplyvňujú negatívne veci, ktoré sa okolo teba môžu diať? Čo ak by bolo všetko znova v poriadku, aj potom by si sa pýtala, či ho stále miluješ?

Žena a muž sa bozkávajú
zdroj: Pexels/Nikolina

Chcem ho mať po boku aj o 10 rokov?

A toto je otázka, ktorá ti dá jasnú odpoveď. Jediné, čo od teba žiada, je byť k sebe úprimná na 100 %. Bez prehnaných emócií, s rozumom a faktami. Je on človekom, s ktorým vidíš svoju budúcnosť? Ak si čo i len na sekundu zapochybovala, je jasné, že tvoje city už dávno vybledli.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating