instagram.com/slovak_fashion_council

Nie je ti móda cudzia? Ak sa nehrnieš za všetkými výpredajmi vo fast fashion reťazcoch, ale zaujíma ťa skôr udržateľná móda, tento projekt je pre teba priam ideálny.

V rámci projektu Open Studios, ktorý vychádza z iniciatívy Slovak Fashion Council sa môžeš tešiť na dve online diskusie. Tie budú zamerané práve na zvyšovanie povedomia o význame módneho a dizajnérskeho segmentu u nás, jeho profesiách, postupoch a dopadoch na našu spoločnosť, ale aj ekonomiku.

Prvá online diskusia prebehne už vo štvrtok 19. novembra o 18:00 prostredníctvom živého vysielania na Facebooku. Prvou témou bude rešpekt v móde. Moderátorka Barbara Jagušák sa s hosťami bude rozprávať o tom, ako rozumieť procesom za vznikom oblečenia, materiálom, dizajnu a cenám.

Vysvetlia si tiež pojmy udržateľnosť, cirkulárna ekonomika a dozvieš sa aj to, prečo je dôležité rozumieť tomu čo si na oblečenie kupujeme. Získaš tak prehľad o aktuálnych iniciatívach v módnom segmente a dostaneš od hostí praktické a ľahko realizovateľné tipy na uvedomelý prístup nielen k obliekaniu a móde.

Hostia:
Ivana Maleš, INCIEN
Soňa Vidiečanová, créeme
Katarína Hutyrová, NOSENE
Zuzana Bobikova, SFC

Druhá diskusia bude prebiehať 2. decembra o 18:00 a diskutovať sa bude na tému krásy a vkusu v móde.

Hostia:
Milota Havránková, fotografka
Zdenko Gáfrik, žurnalista
Lukaš Krnáč, módny návrhár

Ak sa chceš dozvedieť zaujímavé informácie, určite sleduj Facebook alebo Instagram iniciatívy Slovak Fashion Council, kde sa včas dozvieš všetko potrebné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News