Posledný rok bol náročný pre nás všetkých. Ovplyvnilo to predovšetkým naše psychické zdravie a pohodu. Nie je preto ničím neobvyklým, že pociťujeme viac stresu a cítime sa tak, že nemáme ani poriadne chuť žiť. 

Čo by si mala urobiť v prípade, ak má takéto pocity tvoja kamoška a ty by si jej chcela pomôcť? Nuž, v prvom rade by si mala prestať hovoriť klišé frázy typu „ja som ti to hovorila“, pretože aj keď to možno myslíš dobre, tá druhá strana to tak nemusí prijať tiež.

Nevyzvedaj stále dôvod

Nevypytuj sa neustále svojej kamošky, čo jej je, a prečo sa cíti tak, ako sa cíti. Aj keď ste si veľmi blízke, možno ešte nie je pripravená prezradiť ti skutočný dôvod. Čím viac do nej budeš hustiť, tým viac sa utiahne do seba a bude sa cítiť ešte horšie.

Namiesto vyzvedania jej radšej vyslov podporu a daj jej pocítiť, že si tu pre ňu a môže sa na teba spoľahnúť. Obyčajné objatie dokáže v takejto chvíli pomôcť oveľa viac ako prázdne slová. Urob všetko pre to, aby si jej pomohla dostať sa z toho. Ak má napríklad finančné problémy, môžeš jej požičať (ak si to môžeš dovoliť). Ak má problémy v škole alebo v práci, môžeš ju podporiť alebo jej iným spôsobom pomôcť.

Rozptýľ ju

To, čo teraz naozaj potrebuje, je rozptýlenie. Aspoň na chvíľu by mala zabudnúť na svoje problémy a trochu sa odreagovať. Urobte si babský večer, pozrite si nejaké filmy či seriály. Ak to je možné, vezmi ju niekam na výlet. Ideálne do prírody, kde načerpá trochu novej energie.

Ak sa necíti najlepšie, radšej si urobte takýto výlet len vy dve. Ak by si pozvala aj iných vašich priateľov, nemusela by sa cítiť komfortne a ešte viac by sa uzamkla do seba.

Toto je to najmenej, čo pre ňu môžeš urobiť. Podpor ju, buď tu pre ňu a motivuj ju, aby sa zo svojich negatívnych pocitov čo najskôr dostala. Netlač na ňu a nechaj veciam voľný priebeh. Ona si je veľmi dobre vedomá toho, čo všetko pre ňu robíš. A aj keď to teraz nevie dať úplne najavo, určite ti je za to vďačná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.