Žena sa drží za hlavu

Život je plný výziev a nevyhnutných zmien, ktoré sa prirodzene objavujú. Každý z nás má tendenciu reagovať na tieto okolnosti rôznym spôsobom. Ak je pre teba neustále sťažovanie sa na dennom poriadku, mala by si si dávať pozor. Ľudia ťa môžu považovať za veľmi negatívnu osobu, s ktorou nebudú chcieť tráviť svoj čas.

Sťažovanie sa je ľahkým spôsobom, ako vyjadriť svoju nespokojnosť, no často ti môže brániť vidieť veci z iného uhla pohľadu. A práve to môže byť ten problém. Ľudia neradi trávia čas v kruhu negatívne naladených ľudí, ktorí vo všetkom vidia len to zlé. Ak neustále kritizuješ týchto 8 vecí, nečuduj sa, ak sa od teba ostatní začnú odvracať. Čo by si namiesto toho mohla urobiť inak?

Práca

Sťažuješ sa na svoju prácu, množstvo povinností a to, ako nič nestíhaš? Každý má toho veľa, preto ľudia o tom veľmi nechcú počúvať. Namiesto toho by si sa na svoje zamestnanie mala pozerať ako na príležitosť rozvíjať sa, dosahovať ciele a získavať nové skúsenosti.

Sťažovanie sa na život
zdroj: Pexels/Liza Summer

Doprava

Preplnené cesty, meškania, nebezpeční šoféri alebo ľudia na prechodoch. Dopravná situácia je v súčasnej dobe veľmi problematickým aspektom mnohých životov. Skús si jazdu užívať a ak si napríklad v zápche, využi tento čas na vypočutie podcastu, audio knihy alebo hudby. Hneď to zmení tvoje naladenie.

Zdravie

Chceš, aby ťa ostatní poľutovali, keď ťa niečo bolí alebo keď ťa zradí tvoje zdravie? Namiesto sťažovania sa sa zameriavaj na prevenciu, sebareflexiu a hľadanie spôsobov, ako dosiahnuť vyvážený život. V tom ťa blízki určite podporia radšej.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife