Keď sa dvaja rozídu, niekedy za tým treba hľadať aj niečo viac. Tých dôvodov môže byť niekoľko, a aj keď to možno nechceš počuť, my ženy môžeme byť tiež na vine. Nikto nie je neomylný, preto by si si mala priznať, ak urobíš chybu.

Toto je 7 veľmi častých dôvodov rozchodu a netvrdíme, že na chybe si bola len ty. Ak to vo vzťahu začne škrípať, často sa o to pričinili obidvaja partneri. No možno si tomu trošku dopomohla.

Láska sa vytratila

Zjavne ste sa o svoj vzťah dostatočne nestarali, pretože láska pomaly vyprchala. Ak by ste ju živili a zaujímali sa jeden o druhého, možno by sa to nestalo. Veľa párov to ale zvykne zanedbávať a to je častý dôvod, prečo to celé stroskotá.

Tak, ako treba vo vzťahu dávať, treba aj dostávať, a keď tieto dve veci nie sú v rovnováhe, začne sa to kaziť.

Chcela si to uponáhľať

Nie každý chlap je pripravený na dlhodobý záväzok, nedajbože na celý život. Možno si ho svojím správaním odradila. Ak sa z teba stala stíhačka, ktorá básnila len o zásnubách, svadbe, rodine, deťoch či spoločnom bývaní, zjavne to nezvládol a radšej ušiel preč ešte teraz. Ak by však vyčkával, ranilo by ťa to ešte viac…

Bola si príliš náročná

Ďalším dôvodom môže byť tvoja náročnosť a to, že si na neho vo vzťahu príliš tlačila. Aj keď si perfekcionistka a túžila si po tom, aby bolo všetko dokonalé, pre neho to mohol byť až príliš vysoký tlak. A nie každý takýto nátlak zvládne.

Bola si na ňom príliš závislá

Veľa žien vo vzťahu stráca samu seba a stávajú sa na svojom partnerovi doslova závislé. A muž potrebuje aj svoj vlastný priestor. Ak si s ním chcela tráviť celý deň a vedieť o všetkom, čo robí a čo sa s ním deje, možno sa zľakol. Súvisí to aj s tým uponáhľaním a prehnaným tlakom.

A keď už sme pri tom, máloktorý muž chce mať po svojom boku takúto ženu. Radšej by uvítali partnerku so zdravým sebavedomím, ktorá má aj vlastné ambície v živote a nechce všetko podriadiť len vzťahu.

Vaše plány do budúcna sa líšili

On chce možno žiť a pracovať v zahraničí, ty by si sa radšej usadila tu doma, kde máš všetkých svojich blízkych. Je dobré, že ste to ukončili už teraz. Ak sa vaše sny a ciele do budúcnosti veľmi líšia a nedokázali by ste nájsť spoločnú cestu, nemohli by ste byť obaja šťastní.

Žiadna snaha robiť kompromisy

Tento bod úzko súvisí aj s predchádzajúcim. Robenie kompromisov je vo vzťahu veľmi dôležité. Nejde len o také veľké záväzky ako budúcnosť, niekedy dokážu zavážiť aj úplné maličkosti. Ak sa nedokážete jeden druhému prispôsobiť a urobiť ústupok, len ťažko môže taký vzťah fungovať. 

A ak si bola príliš neústupčivá a doslova si mu dýchala na krk, nečudo, že sa radšej rozhodol ísť vlastnou cestou.

Klamstvá a podvádzanie

Hovorí sa, že na nevere majú svoj podiel viny obaja. Všetko to začína tam, že jednému z dvojice niečo vo vzťahu chýba. Ak však zlyháva komunikácia, dospeje to často až do štádia klamstiev, zatĺkania a nevery.

Myslíš si, že jeden z týchto dôvodov môže aj za rozpad tvojho vzťahu?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.