Každý vzťah spadne do stereotypu – skôr, či neskôr. Aktivít, ktoré by ste v dlhodobom vzťahu mohli robiť bez toho, aby ste sa pri nich nenudili, je málo. Ak sa začínaš vo vzťahu nudiť, alebo rozmýšľaš nad rozchodom, pripomeň si týchto 5 vecí. Vďaka nim by si mala veľa vecí pochopiť a môže to ovplyvniť tvoje vnímanie vzťahu. Nič nie je tak zlé, aby to muselo skončiť rozchodom (okrem nevery, no aj tá sa dá vo výnimočných prípadoch vyriešiť).

Pripomeň si, prečo si sa do neho zamilovala

Vráť sa na začiatok vzťahu a spomínaj. Vzťah ste začali preto, pretože ste sa jeden druhému páčili. Pripomeň si, čo sa ti na ňom páčilo a čo si u neho vtedy obdivovala. Je to stále také? Vieš vymenovať aspoň 10 vecí, ktoré na ňom stále miluješ?

zdroj: unsplash.com

Pripomeň si, ako si viete navzájom pomôcť

Spomeň si, ako si pomáhala jeho rodine. Vždy si tu pre nich bola, keď potrebovali niečo, v čom sa vyznáš. Tvoj priateľ to má rovnako. Vždy tebe a tvojej rodine pomohol, ako len mohol. Keď sa dalo, opravil všetko, čo vedel. Nikdy sa na teba nevykašľal a vždy tu bol, keď si ho potrebovala.

Pripomeň si, že vieš byť pri ňom sama sebou

Hoci to teraz vo vašom vzťah nie je dobré, po dlhom čase si pred ním (konečne) sama sebou a nemusíš sa pretvarovať. Pozná tvoje všetky nálady, všetky tvoje výbuchy hormónov a napriek tomu tu stále je a neopustil ťa.

zdroj: Photo by Gui Vergouwen from Pexels

Pripomeň si, že on ťa pozná lepšie, než ktokoľvek iný

Byť v dlhodobom vzťahu znamená, že spolu trávite veľa času, rozprávate sa a navzájom sa spoznávate. Ak ste spolu už dlho, poznáte sa naozaj veľmi dobre. Pripomeň si momenty, kedy ste za seba dokončovali vety, kedy si sa ho už nepýtala, či si dá niečo na jedenie, pretože si sama vedela, na čo by mal chuť. Práve tieto maličkosti sú krásne.

Pripomeň si, ako moc ťa miluje, napriek tomu, že niekedy robíte chyby

Nikto nie je perfektný. Všetci robíme chyby a učíme sa celý život. V dlhodobom vzťahu sa stane, že raz urobíš chybu ty, raz on. Je to úplne v poriadku. Neznamená to, že sa milujete menej, len to, že ste smrteľní a učíte sa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.