Rozchod nie je práve príjemná vec. Teda, je to jedna z najnepríjemnejších situácií, ktoré človek môže zažiť v milostnom živote. Niekedy je prirodzený, inokedy nečakaný. Priateľský, ale aj taký, ktorý dokáže zlomiť srdce. Tak, ako by si ty nerada zažila bolestivé „kopačky“, mala by si tiež myslieť na pocity toho, komu chceš sama povedať zbohom.

Samozrejme, dôvodov k rozchodu môže byť milión a od toho závisí aj samotná reakcia. No vždy by si si mala držať úroveň dámy a nerobiť si zbytočných nepriateľov. Aj z takejto situácie stále môžeš vyjsť ako tá, ktorá sa nezapíše do dejín ako hysterická či protivná ex. Mrchy nemá nikto rád.

V prvom rade, ak sa vôbec chceš takejto situácii vyhnúť, stačí si nezačínať s človekom, o ktorom vopred nevieš dostatočne veľa na to, aby ťa to utvrdilo v tom, že váš vzťah má potenciál. Či už chceš ukončiť krátky vzťah, v ktorom nevidíš budúcnosť, alebo ju nevidíš ani v tom dlhodobom a máš pocit, že to takto ďalej nejde, dbaj na pár pravidiel.

V prvom rade, najdôležitejšia je vždy úprimnosť. S ňou to aj tá druhá strana pochopí. Nehľadaj hlúpe výhovorky, len aby si sa nejak vymotala zo situácie, ale vylož karty na stôl. Povedz mu, ako to naozaj cítiš, čo si od vzťahu (ne)čakala, kam tvoje kroky chcú smerovať. Buď láskavá, keď mu už lámeš srdce a namiesto výčitiek poďakuj za to, čo ste spolu prežili.

Chce to pokoj a čas. Rozchádzať sa v hneve a kriku, tomu sa radšej vyhni. Veci sa vždy najlepšie riešia s chladnou hlavou. Aby si aj ty mala čas dať si všetko dokopy a povedať mu, ako to je. Pozeraj mu do očí, ak ťa má rád, určite to pochopí. Čas hrá dôležitú rolu. Keď niekoho opustíš iba tak, z ničoho nič, bez toho, aby už vopred cítil, že niečo nie je ok, bude ho to bolieť. Keď si necháš času na premyslenie dostatok, vycíti to a bude koniec očakávať.

Keď už sme pri tých očiach, rozchádzať sa cez telefón či inú nepriamu formu je veľké nie! Rovnako tak, ako sa mu začať vyhýbať a ignorovať ho, aby sa ten rozchod nejak „spravil sám“. Aspoň trocha ľudskosti si zaslúži, no nie?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.