Ale naozaj. Budeš niekedy šťastná, ak celý život budeš dávať iných na piedestál namiesto teba?

Odjakživa mám v našej rodine problém s tým, že ja som tá, ktorá seba samú uprednostňuje pred druhými. Ale … čo je na tom zlé? Povedz mi.

Povedz mi, kto tu bude pre teba, keď budeš v noci plakať? Kto ťa bude milovať viac, ako ty samú seba? Kto tu bude pre teba, keď nebudeš vedieť ako ďalej? Keď budeš cestovať a hľadať sa? Nie, oni to nebudú. Budeš to ty. Ty budeš so sebou každý jeden deň. Tak, prečo by si nemala byť niekedy zdravo sebecká? 

pexels.com

Ak by si si napísala zoznam s vecami, ktoré sú pre teba dôležité, objavila by si sa na ňom vlastne?

Vidíš to. Verím, že odpoveďou mnohých z nás by bola nie, ale prečo? Veľakrát sa stretávam s tým, že ľudia na seba zabúdajú. Zabúdajú na seba len preto, aby si ich ľudia obľúbili a robia pre to všetko možné aj nemožné.

Kedy prestaneš používať výhovorky, že ty to nepotrebuješ? Že nechceš byť sebecká a vidieť všade len seba? Prosím ťa … o tom to vôbec nie je. Je to o tom, vážiť si seba samú ako osobu. Mať pred sebou rešpekt a úctu. Vedieť,  že aj ty ako človek si dôležitá.

Prosím, nezabúdaj na seba.

pexels.com

Cítiš sa naozaj dobre, keď používaš výhovorky? Keď na seba zabúdaš a robíš veci nezištne pre iných ľudí? A keď ťa tí ľudia sklamú, tak čo urobíš? Povieš si, nevadí a ideš ďalej? Zlatko, to nerob. Preber sa. Buď aj ty občas sebecká a zober si čas len pre seba. Uvidíš, ako sa potom zmení tvoj život a myslenie.

Pretože každý z nás to potrebuje. Potrebujeme byť uprednostňovaní a dať sa na prvé miesto. Prečo k sebe nebudeš jednoducho úprimná a nepriznáš si to?  

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.