Pár sa bozkáva, je v tom vášeň

Už som sa raz vzdala vzťahu kvôli vášni, kvôli trasľavým nohám, zimomriavkam, kvôli bozkom, kedy som bola pritlačená o stenu. Vzdala som sa kvôli vášni lásky, istej budúcnosti, vzdala som sa človeka, ktorý ma poznal do špiku kostí. Takúto vec už nespravím. Už neuprednostním vášeň pred láskou.

Vášeň je nebezpečná.

Oslabuje človeka. Často si zmýlime vášeň s láskou, s jej čistou a nepodmienečnou formou. Páči sa nám príval energie, ktorá prúdi našim telom, keď sa nás ten človek dotkne. Zimomriavky, ktoré sme tak dlho nepocítili. Bozky, z ktorých sa nám podlamujú kolená.

Práve človek, ktorý nám vie poskytnúť takúto vášeň vie, ako s nami manipulovať. Vie, ako na nás, kde nájde naše slabiny. Vie, ako na nás pôsobí jeho dotyk a vie, že tu budeme nech sa stane čokoľvek, pretože sa nám páčia tieto stavy, ktoré sme si zmýlili s láskou.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Nehovorím, že by ju človek za svoj život nemal nikdy pocítiť.

Lenže existuje tak veľa spôsobov ako by človek takéto niečo mohol zažiť. Existuje toľko spôsobov, napríklad vášeň k hudbe, ku knihám, k písaniu. Svet je plný možností, ako takúto vášeň zažiť, preto je dôležité, aby človek, s ktorým sa rozhodneme zdieľať život bol niekto, kto proti nám nikdy nevyužije naše slabiny, ale namiesto toho nás podoprie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating