Muž a žena majú medzi sebou vášeň
Unsplash/Joanna Nix-Walkup

Už som sa raz vzdala vzťahu kvôli vášni, kvôli trasľavým nohám, zimomriavkam, kvôli bozkom, kedy som bola pritlačená o stenu. Vzdala som sa kvôli vášni lásky, istej budúcnosti, vzdala som sa človeka, ktorý ma poznal do špiku kostí. Takúto vec už nespravím. Už neuprednostním vášeň pred láskou.

Vášeň je nebezpečná.

Oslabuje človeka. Často si zmýlime vášeň s láskou, s jej čistou a nepodmienečnou formou. Páči sa nám príval energie, ktorá prúdi našim telom, keď sa nás ten človek dotkne. Zimomriavky, ktoré sme tak dlho nepocítili. Bozky, z ktorých sa nám podlamujú kolená.

Práve človek, ktorý nám vie poskytnúť takúto vášeň vie, ako s nami manipulovať. Vie, ako na nás, kde nájde naše slabiny. Vie, ako na nás pôsobí jeho dotyk a vie, že tu budeme nech sa stane čokoľvek, pretože sa nám páčia tieto stavy, ktoré sme si zmýlili s láskou.

Nehovorím, že by ju človek za svoj život nemal nikdy pocítiť.

Lenže existuje tak veľa spôsobov ako by človek takéto niečo mohol zažiť. Existuje toľko spôsobov, napríklad vášeň k hudbe, ku knihám, k písaniu. Svet je plný možností, ako takúto vášeň zažiť, preto je dôležité, aby človek, s ktorým sa rozhodneme zdieľať život bol niekto, kto proti nám nikdy nevyužije naše slabiny, ale namiesto toho nás podoprie.

Vášeň, ktorú som stretla ja, bol hriech oblečený v ľudskej koži s perami anjela. Videl mi tak hlboko do mysle, že to bolo priam niekedy až strašidelné. Dokázal s mojimi myšlienkami a mojim telom narábať tak, ako to prišlo jemu vhodné, srdce mi pri ňom nebezpečne poskakovalo. Jednoducho, nedokázala som sa ovládať.

Vášeň je naozaj nebezpečná.

Strácame pri nej triezve zmýšľanie, strácame zdravý rozum, častokrát sa vzdáme vlastného dobra pre niečo dočasné, pre chvíľkové zimomriavky alebo kvôli chvíľkovému vzrušeniu. Lenže toto všetko vzrušenie raz odíde a čo ostane?

Ak si si niečím takýmto prešla, tak vieš, že toto všetko, čo píšem, je pravda. Človek, ktorý nám poskytne bezpečnú náruč, nemôže byť ten istý človek, ktorý nám poskytne iba chvenie. Dvakrát som sa stretla s takouto „láskou“, z ktorej sa mi podlamovali kolená a dvakrát to skončilo prebdenými nocami kedy som ležala na zemi a rozmýšľala, prečo som nebola dosť, aby som bola pre neho jedinou. A môžem ti prisahať, že žiadne zimomriavky alebo bozky, z ktorých sa ti podlamujú kolená, ti za toto nestoja.

Vždy sa v živote stretneš s niekým, kto je viac atraktívny, ale to je nič oproti tomu, keď si nájdeš niekoho, pri pohľade na koho si povieš: mám také šťastie, že tento človek, ktorý má srdce zo zlata, je môj. Z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že to stojí za to, a že je to  pocit na nezaplatenie.

Vo svete je toho toľko pekného k čomu si môžeme vybudovať vášeň. Vybuduj si kariéru, život, záľuby, ktoré budú tvojou záľubou a vášňou.

Ale naozaj ťa prosím, ak sa musíš rozhodnúť medzi vášňou a láskou, rozhodni sa pre lásku.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating