Každá z nás sa raz za čas stretne s drzým človekom, ktorý nepremýšľa predtým, než niečo povie. Alebo sa ťa snaží schválne uraziť a vyprovokovať. Ako by si sa k takýmto ľuďom mala správať?

V prvom rade by ťa ich správanie nemalo nijak rozladiť. Alebo to aspoň nedaj najavo, pretože presne o to takýmto ľuďom ide. Tvár sa, že si ich poznámku prepočula. Takéto poznámky prichádzajú pravidelne – či už na postavu, výzor, na to, že si single (alebo naopak, kedy sa budeš vydávať) a tak ďalej.

Alebo môžeš urobiť niečo iné. Zareagovať jednoduchou obyčajnou vetou, ktorou ich úplne odrovnáš a zrazu nebudú vedieť, čo majú povedať. Máme pre teba niekoľko tipov, ako by sa ti to mohlo podariť.

Ďakujem./Máš pravdu.

Ak ti napríklad niekto povie, že by si mala schudnúť, súhlas s ním. Ten človek takúto odpoveď nečaká a nebude vedieť, ako zareagovať. Úplne ho tým vykoľajíš a môžeš si byť istá, že tak skoro to už na teba skúšať nebude.

Ty vždy musíš povedať niečo negatívne, však?

Ak poukážeš na vyrývanie danej osoby a zmieniš sa o pravidelných narážkach plných negativity a nenávisti, určite ho/ju umlčíš. Nikto nemá rád, keď nás niekto upozorňuje a nebodaj ak spochybňuje naše správanie.

Och, to ma takmer urazilo.

Ak je k tebe niekto drzý, chce ťa uraziť alebo aspoň vykoľajiť. Skús si zahrať rovnakú hru a odpovedz, že ťa to skoro urazilo. Ten človek pochopí, že sa mu to nepodarilo a nebude vedieť, čo robiť ďalej.

Ak nevieš povedať nič múdre, radšej buď ticho.

Niekedy je dobré zaútočiť rovnakou taktikou. Tak, ako sa nepočúvajú ľahko urážlivé slová tebe, nebudú sa ani danému človeku. Nabudúce si preto radšej dvakrát rozmyslí čo povie.

Nedovolím ľuďom, aby sa so mnou takto rozprávali.

Dupni si a stoj si za svojím slovom. Ak ukážeš svoju dominanciu raz, podobným drzým komentárom sa s najväčšou pravdepodobnosťou nabudúce vyhneš.

Sama uvidíš, ktorá z týchto viet sa ti v danej situácii bude hodiť najviac a ktorú by si mohla použiť. Skús to aspoň raz a uvidíš, že hlúpe reči ťa už otravovať nebudú.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.