Predstavy a plány zlyhali. Nič pozitívne ťa nečaká. Čo budeš teraz robiť? Veď si sa tak tešila. Predsa si to zaslúžiš. Veď si taká vďačná za všetko vo svojom živote, tak kde robíš chybu?

Nikde. Žiadna chyba nie je. Jednoducho to nebolo pre teba. Alebo si na to musíš počkať a príde to vo vhodnejšej  chvíli. Teraz na to nebol správny čas. Neboj sa. Keď to naozaj skutočne zo srdca chceš, ono to príde. Buď trpezlivá. Keď však plány zlyhali, vytvor si nové. Musíš. Posuň sa ďalej. Nezasekni sa na jednom mieste. Život ti dáva znamenia na každom rohu. Maj oči otvorené a buď všímavou. Ponúka ti rôzne príležitosti, tak to využi vo svoj prospech. Žiješ len raz, tak prečo ti neskúsiť? Motivuj samú seba. Prečítaj si motivačnú knihu, pozri si motivačný film. Buď odvážna a choď do toho. Neboj sa.

zdroj: pexels.com

Vieš si predstaviť, že by to herci dotiahli tak ďaleko s takýmto prístupom? Keby si všímali a brali vážne názory cudzích ľudí, nikdy, ale že nikdy by to nedotiahli tam, kde sú teraz. Ani ten najväčší cestovateľ, ktorého poznáš, by neprecestoval toľko krajín, keby uňho zvíťazil strach nad odvahou.

Preto aj ty, vezmi svoj život do vlastných rúk. Rob to, čo ťa skutočne baví. Vypni prosím ten telefón a choď žiť. Urob si plán, čo ďalej. Nehovorím, že si teraz máš naplánovať deň čo deň v diári, pretože najlepšie spomienky vznikajú práve z tých chvíľ, ktoré sme si neplánovali. Jednoducho sa to stalo. A vtedy si bola najšťastnejšia, viem.

zdroj: pexels.com

To však neznamená, že si nikdy nemáš nič dopredu plánovať. Plánuj, vymýšľaj, hľadaj príležitosti. Ak však jedno nevyjde, nezúfaj. Smútkom si priťahuješ do svojho života ďalšie smutné udalosti. Stačí sa obhliadnuť okolo seba a chytiť tú svoju príležitosť. Niekedy prekonať samú seba, no nikdy sa nevzdávať. Za svoj lepší život, za nové príležitosti, za svoje šťastie sa bi zubami nechtami.

Popri tom však kašli na názory ľudí, čo ti neprajú. Nepripúšťaj si ich k srdcu a hlavne nikdy neuver, že tí druhí majú pravdu. Oni majú svoj život, ty máš svoj. Každý si žije svoj život po svojom, preto to rob aj ty. Životom sa ti bude kráčať oveľa ľahšie, ak nebudeš brať vážne názory neprajníkov. Oveľa ľahšie. Naozaj. Si mladá, si krásna. Si múdra a preto dokážeš dosiahnuť čokoľvek. Stačí si len všímať otvorené dvere, ktoré sú okolo teba. Niekedy sa ti ponúkajú na tácke, tak ich s radosťou otvor a vstúp dovnútra.

Nikdy predsa nevieš, čo dobrého ti vnesú do života a ty pochopíš, že prvé dvere pre teba neboli vhodné. Nájdeš sa v niečom inom. Nezúfaj teda a obhliadni sa okolo seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.