Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Niekedy sa však veci dejú inak, než by sme plánovali a ty stojíš pred rozhodnutím, či sa vrátiť k svojmu ex. Nemala by si to však uponáhľať, naopak, skôr dobre premyslieť.

Nemysli len na to pekné, čo medzi vami kedysi bolo, ale zameraj sa aj na to, prečo ste sa rozišli. To je predsa ešte dôležitejšie. Predtým, než to dáte spolu oficiálne opäť dokopy, polož svojmu (zatiaľ) bývalému týchto 5 otázok. Podľa jeho odpovedí budeš vidieť, ako na tom ste a ako vážne myslí návrat k tebe.

Vieš, prečo sme sa vlastne rozišli?

Dôvod rozchodu je veľmi dôležitý. Bol na chybe on alebo si niečo vyviedla ty? Čo všetko vo vašom vzťahu predchádzalo tomu, že to medzi vami neklapalo? Nemali by ste si nič zatajovať. Ak sa chcete dať opäť dokopy, na prvom mieste je stopercentná úprimnosť.

Prečo sa chceš ku mne vrátiť?

Tento dôvod je tiež veľmi zaujímavý. Naozaj oľutoval, čo sa medzi vami stalo alebo sa len cíti osamelo a nechce byť viac single? Prípadne si chce len užiť. Zameraj sa na to, čo ti odpovie. Poznáš ho, takže vieš, kedy ti hovorí pravdu.

Ako sa zmenil tvoj život, kým sme spolu neboli?

Uvedomil si vďaka rozchodu niečo, čo dovtedy prehliadal? Naučil sa niečo o tom, ako by mal vzťah vyzerať? Bol aj s niekým iným, kým ste boli rozídení? Vidí vo vašom rozchode aj nejaké pozitíva? Rozchod býva niekedy veľmi poučný a vďaka nemu sa dokážeme naučiť vždy niečo nové. Zisti, ako je na tom on.

Je niečo, čo by si chcel robiť vo vzťahu inak?

Keďže ste sa už raz rozišli, niečo vo vašom vzťahu asi nefungovalo tak, ako by malo. Uvedomil si, čo to bolo a chcel by to teraz urobiť inak? Je niečo, čo ti môže sľúbiť, že bude iné než to bolo predtým? Pozor, aby to neboli len prázdne reči a sľuby.

Čo by si chcel odo mňa, aby som robila teraz inak?

Málokedy býva na chybe len jeden z dvojice. Určite sa nájde niečo, v čom si pochybila aj ty a čo by sa dalo teraz napraviť. Pýtaj sa ho, čo by to mohlo byť a čo od teba očakáva, že sa zmení. Taktiež nesľubuj nič, čo nemôžeš splniť. Nezabúdaj na úprimnosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.