Žena bozkáva muža
Unsplash/Natalia Sobolivska

Najlepší kamaráti. Jeden tím. Milenci. Spriaznené duše. Šťastná dvojica sa dá opísať rôznymi slovami. A každá z nás túži po tom, aby boli pravdivým opisom práve jej vzťahu. Lenže, ako môžeš naozaj vedieť, že sa na ne nehráte? Ako zistiť, či ste skutočne to, čo o sebe hovoríte? Vezmi si pomenovanie spriaznené duše. Nesie v sebe silu, istotu, dokonalé prepojenie a dopĺňanie sa. No ako sa o tom presvedčiť?

Možno ti ako prvé napadne rôzne klišé, aké si videla v romantických filmoch. Vyznania lásky, dary, skutky, ktoré druhému vyrazia dych. No to, že tie vaše 2 duše patria k sebe, sa nevyjadruje vo veľkosti a počte takýchto vecí. Dôkazy sú totiž ukryté v každodenných maličkostiach, ktoré jeden pre druhého robíte, aj keď si to možno ani neuvedomujete.

I keď zabúdaš na to, že nie sú samozrejmosť, sú to tie najcennejšie prejavy lásky.

Chlap a žena sa bozkávajú
zdroj: Unsplash/laurenraderphoto

Ste ozaj spriaznené duše?

Sú to veci, ktoré si nefotíte a nedávate na Instagram, aby všetci vedeli, že sa máte radi. Vlastne, nie sú to veci, ktoré zdieľate so svetom. Sú to tie drobnosti, ktoré sú len medzi vami, a teda len vy dobre viete, ako veľa pre vás znamenajú. Bozky na rozlúčku, telefonáty, keď sa niečo zaujímavé udeje, pomoc s povinnosťami, chuť na to isté jedlo, rovnaký názor na dianie vo svete, zhodný zmysel pre váš interný humor, to, čím žijete iba vy.

Ide o momenty, v ktorých pocítiš spokojnosť a radosť z toho, že je po tvojom boku práve on. Nevieš si ani len predstaviť, že by to mal byť niekto iný, pretože snáď ani nie je možné, že by sa taký ešte našiel. Taký, pri ktorom si na 100 % sama sebou a on tiež. Úprimnosť a otvorenosť je u vás na tak vysokej úrovni, až to je občas krásne desivé.

Zaľúbený pár kráča po ulici
zdroj: Pexels/Katerina Holmes

Len sa zamysli, čo jeden pre druhého robíte vo vzťahu práve vy dvaja. Poteší ťa viac kytica ruží alebo fakt, že on naozaj rozumie tvojim slovám a rešpektuje ťa? Samozrejme, jedno nevylučuje druhé, ale spriaznené duše sa nespoznajú cez materiálne vyznania citov. Máš ich mať pred očami každý jeden deň. Vieš, že „je to tam“, keď máš ráno na stole pripravenú obľúbenú kávu, keď ti z obchodu prinesie čokoládu, na ktorú si mala chuť, aj keď si mu to nepovedala, keď mu pripravíš večeru po ťažkom dni, i keď ti nenapísal, že je hladný a unavený.

Sú to veci, ako keď hráte spoločenské hry a vás dvoch nikto neporazí. Nie len vaše duše, ale aj srdce a myseľ sú tak prepojené, až je nemožné tvrdiť, že nie ste pre seba stvorení.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating