Cvičíš, stravuješ sa zdravo, no výsledky stále nikde? Možno si sa v tomto našla aj ty. Snažíš sa robiť všetko pre to, aby si zhodila kilá navyše, ale aj napriek stopercentnému dodržiavaniu pravidiel, sa na váhe nič nemení. A teba chytá zúfalstvo.

Dobre vieš, že výsledky neprídu samé od seba a tiež nezávisia iba od jedného faktora. Je to komplex viacerých vecí, ktoré sa spolu dopĺňajú a prinášajú tak efektívne chudnutie. 80 % úspechu závisí na zdravej a vyváženej strave, v ktorej nesmú chýbať sacharidy, bielkoviny ani tuky. K tomu patrí aj dostatočné množstvo tekutín, ktoré tvoje telo potrebuje.

Ďalšiu zložku tvorí pravidelný pohyb, ktorý ťa udrží v kondícii. Hovoríš si, že všetko toto dodržiavaš? Nuž, možno si zabudla na jednu vec, ktorá je pri tvojej ceste rovnako dôležitá, ako aj ostatné.

Tou vecou je psychická pohoda a relax. Ľudská psychika je silná vec, a keď na niečo nie je nastavená hlava, telo počúvať nebude. Ak si v dlhodobom strese, ktorý môže mať rôzne príčiny (napr. aj to, že sa ti nedarí chudnúť tak, ako chceš), jednoducho ti to nepôjde.

Stres v našom tele zvyšuje hladinystresového hormónu, ktorý sa nazýva kortizol. Ten má z dlhodobého hľadiska pre náš organizmus negatívne účinky. Zvyšuje hladinu glukózy v krvi, znižuje našu imunitu a je spájaný aj s ukladaním tuku v oblasti brucha.

Niekedy si ani nemusíš uvedomovať, že v strese si, no mala by si robiť všetko pre to, aby bolo aj tvoje psychické zdravie v pohode. Dopraj si pravidelný relax iba pre seba, prechádzaj sa v prírode, zmeň veci, ktoré ťa robia nešťastnou, buď s ľuďmi, ktorí ťa motivujú, no hlavne, neber všetko príliš vážne. Keď bude zdravá myseľ, výsledky sa odrazia aj na tele.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.