Vzťah nebýva len o tom, že by nám partneri niečo zakazovali, žiarlili na nás a snažili sa nás vlastniť. Často sa zopakuje úplne opačný scenár, kedy sa my ženy stávame toxickými a svojich mužov držíme pod papučou.

Takéto správanie pritom nenaštrbí len celkový vzťah, ale dokáže poriadne ublížiť partnerovej mužnosti. A to určite nechce zažiť žiadny muž. Chceš vedieť, či sa toho nedopúšťaš náhodou aj ty?

Týchto 7 znakov ti možno otvorí oči.

O všetkom rozhoduješ ty

Máš pocit, že o všetkom musíš rozhodovať. Od maličkostí, čo si dáte na večeru a pozriete v telke, až po veľké rozhodnutia, kde budete bývať alebo kam pôjdete na dovolenku. Ak by tvoj partner aj chcel niečo namietať, jednoducho ho zahriakneš, a aj tak si urobíš všetko podľa seba.

Plánuješ mu jeho dni a voľný čas

S prvým bodom úzko súvisí aj tento. Nielen že chceš o všetkom rozhodovať, chceš mať nad všetkým aj kontrolu. Si schopná naplánovať mu celý týždeň. Chceš vedieť, kedy, kde a s kým je, a ak náhodou príde domov neskôr než si mu naplánovala, už je oheň na streche.

Nezaujíma ťa, čo by chcel robiť on. Ty si myslíš, že vieš najlepšie, čo je pre neho dobré. No nemusí to tak byť.

Staráš sa do jeho financií

Ak by sa ťa on opýtal, na čo utrácaš peniaze, hneď by si sa rozčertila. Ty ale musíš vedieť o všetkých platbách a aj výplatách. Máš pocit, že tvoj partner je nesvojprávny a nedokáže sa postarať o svoje financie, tak mu nenápadne ponúkaš pomocnú ruku.

Niekedy to však dospeje až do štádia, kedy si tvoj priateľ dobre že nemusí od teba pýtať vreckové. Vracia sa tak do detstva, kedy si ako malý chlapec musel pýtať pár korún od mamy.

Odrádzaš ho od jeho snov

Absolútne ho nepodporuješ v tom, čo by chcel v živote dosiahnuť. Snažíš sa ho od jeho snov odhovoriť a chceš, aby si o sebe myslel, že to nedokáže a nič také mať nikdy nebude. Namiesto podpory ho demotivuješ a on stráca čo i len záujem stať sa lepším. Jednoducho neveríš, že by niečo dokázal.

Namiesto komplimentov kritika

Všetko, čo urobí, sa ti nepáči. Komplimenty sú pre teba úplne cudzie a radšej ho poriadne skritizuješ. „Toto by sa dalo urobiť lepšie. Prečo si to neurobil tak, ako som ti kázala.“ Ničím sa ti nezavďačí a nikdy nebudeš spokojná s tým, čo prejde jeho rukami.

Kričíš na neho

Namiesto snahy prebrať problémy normálne, ako dvaja dospelí ľudia, radšej na neho nakričíš a stále sa snažíš vyvolávať hádky. A to len preto, aby si mu vykričala, aký je neschopný. On radšej len ticho počúva, pretože vie, že nemá zmysel ti odporovať.

Flirtuješ s inými

Zlatým klincom na koniec je tvoje otvorené flirtovanie s inými. Dokonca aj v jeho prítomnosti. Ako by ani neexistoval a ty ho berieš len ako prívesok, ktorý so sebou musíš nosiť. Vieš si predstaviť, ako sa asi musí cítiť?

Možno si teraz hovoríš, že takto by si sa nikdy nesprávala, no pre mnohé je takéto správanie prirodzené. Niektorí muži utečú hneď, čo si to uvedomia, no nájdu sa aj takí, ktorí to budú celé trpieť a ich mužnosť bude každým dňom klesať. Nielen ženy majú problém s nízkym sebavedomím. Môže to trápiť aj chlapov. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.