Čo myslíš, si v spoločnosti iných ľudí skutočne obľúbená alebo to tak môže vyzerať iba na pohľad? Niekedy sa na teba môžu ostatní usmievať a pritom ti v hlave pekne nadávať. Ale to, že na tomto svete existuje faloš, už zrejme dávno vieš. Avšak, čo keď nemáš ani tušenia o tom, že tvoje správanie či osobnosť ako taká, vplýva na iných negatívne?

Ak na teba platia nasledujúce body, potom je veľmi možné, že je to práve tvoja situácia, o ktorej si ani nevedela. Keď na tomto popracuješ, možno ťa začnú ostatní vnímať pozitívnejšie.

Si až príliš úprimná

Úprimnosť je skvelá vlastnosť, ktorá sa tak často nevidí, najmä nie v tejto dobe. Ale tak ako všetko ostatné, aj toto má svoje hranice.

Je naozaj super, že sa nebojíš povedať nahlas svoj názor či pohľad na veci okolo teba, ale musíš si uvedomiť, že niečo môže iných naozaj uraziť či raniť, a pritom vôbec nie je potrebné to nahlas vyslovovať. Pozeraj sa na to z oboch strán.

Chceš byť stredobodom pozornosti

Mať sebavedomie je taktiež plusom, ale aj tu platí už spomínaná hranica. Nie je všetko len o tebe, aj iní sa chcú dostať k slovu, byť počúvaní, chválení. Ak každému skáčeš do reči, len aby si mohla rozprávať ty, určite sa to nikomu okolo teba nepáči. Mysli na to, že všetci sú si rovní.

Príliš osobné otázky

Je síce fajn, že sa chceš s ľuďmi priateliť a vytvárať hlbšie spojenia, ale ak s niekým nie si naozaj dobrá priateľka, potom sa vyhýbaj veľmi osobným otázkam.

Nezabúdaj, že to môže byť pre druhú stranu nepríjemné a trápne, ak sa jej pýtaš na súkromie, ktoré si stráži. Nie každý sa v tomto cíti „pohodlne“ a to aj kvôli tomu, že každý má inú dôveru voči ľuďom.

Nepočúvaš, čo ti hovoria

Predstav si, že si v partii priateľov, rozprávate sa a ty si uvedomíš, že si mysľou niekde úplne inde. Jednoducho ťa tie „reči“ nezaujímajú, aj keď sa týkajú tvojho okruhu známych.

Jedna vec je to, že si to ostatní všimnú a vedia, že ťa ich problémy nudia, druhá zase to, že si potom nepamätáš veci, na ktorých im záleží a tak ťa vnímajú ako pokryteckú kamošku, ktorá sa pozerá iba na seba.

Nevieš robiť kompromisy

Máš tendenciu robiť veci vždy tak, ako to chceš ty, a to sa týka aj takých plánov s priateľmi či rozdelením úloh v práci. Nevieš sa prispôsobovať druhým a stále si ideš svoje.

V spoločnosti to však takto fungovať nemôže a ver tomu, že práve preto môžeš nakoniec ostať sama. Nikto nechce tráviť čas s osobou, ktorá nevie dávať to, čo sama dostáva.

Sarkazmus je tvoje druhé meno

Sarkastické a ironické poznámky sú súčasťou špecifického humoru ľudí, no aj tu si musíš dať pozor na to, či to s nimi nepreháňaš až tak, že už nie je možné rozoznať, či žartuješ alebo si taká „nepríjemná“ naozaj.

V určitých momentoch sa to jednoducho nehodí a iných ľudí prestane baviť komunikácia s tebou, ak ich neberieš naozaj vážne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.