Niekedy sa ľahšie hovorí, než koná, to je pravda. Ale nechceme, aby si svoj život premárnila a o niekoľko rokov ľutovala, že si sa mohla správať trochu inak. Lepšie, zodpovednejšie, uvedomelejšie. 

Veľa mladých žien si neuvedomuje, že práve toto sú ich najlepšie roky. Namiesto toho sa správajú ako staré ženy. Na takéto správanie máš čas ešte 10 či 20 rokov. Mladšia už nebudeš, preto by si mala svoje správanie prispôsobiť svojmu skutočnému veku.

Možno si nahováraš, že je to tak v poriadku, pretože to robí množstvo ďalších ľudí. Pamätáš sa, ako nám mamy hovorili, aby sme sa neopičili po niekom inom? Aj tebe niekedy povedala známu frázu „Ak ona skočí z mosta, skočíš aj ty?“ a ty si si v tej chvíli myslela, že ti krivdí? Neopakuj po ostatných a snaž sa trochu prehodnotiť svoj súčasný život.

Toto sú najčastejšie chyby, ktorých sa v mladosti dopúšťame a doslova tak mrháme s vlastným životom. Ak by si sa svojho staršieho JA opýtala, čo by si mala zmeniť, určite by ti povedalo tieto veci.

1. Celé dni stráviš scrollovaním sociálnych sietí namiesto toho, aby si robila niečo zmysluplné.

2. Celý víkend preležíš v posteli, pretože máš pocit, že musíš dospať celý týždeň a nič sa ti nechce.

3. Chodievaš spať veľmi neskoro a vstávaš veľmi skoro. Nedostatočný spánok sa neskôr odzrkadlí na kvalite tvojho života.

4. Piješ oveľa viac alkoholu, než je vhodné. Už to nie je len o poháriku vína k jedlu, ale cez víkend dokážete s kamoškou stiahnuť celú fľašu ginu.

5. Nestravuješ sa zdravo, namiesto toho do seba pcháš fast food.

6. Pohyb je tvojím najväčším nepriateľom. Namiesto schodov použiješ výťah, pešo nechodíš takmer nikde a šport si naposledy zažila v škole.

7. Zanedbávaš učenie sa cudzích jazykov. Nevieš poriadne ani po anglicky a bez nej sa dnes už veľmi nezaobídeš.

8. Nechceš sa učiť nič nové a kašleš aj na učenie v škole. Život je ale o neustálom vzdelávaní sa.

9. Veľmi ti záleží na tom, kto si čo o tebe myslí a snažíš sa správať tak, aby si vyhovela im a nie tak, ako by si naozaj chcela.

10. Ohováraš, závidíš a v niektorých prípadoch si ešte aj neprajná. Tieto negatívne vlastnosti nespôsobia v tvojom živote nič dobré.

11. Ostávaš vo vzťahu, ktorý nemá budúcnosť. Nevieš si povedať, čo by si od vzťahu chcela.

12. Tráviš málo času so svojou rodinou. Nikdy nevieš, čo sa stane zajtra, preto to nepodceňuj.

13. Bojíš sa skúšať nové veci, riskovať a plniť si svoje sny.

14. Veľký dôraz kladieš materiálnym veciam. Tie ale nie sú vôbec tak dôležité.

15. Nakupuješ príliš impulzívne. Udržateľnosť ti nehovorí nič a to je veľká chyba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.