Pexels/Sound On

Tak, ako známky v škole nevypovedajú o inteligencii človeka, nehovoria nič ani o jeho hlúposti. Medzi nepochopením učiva a správaním sa (aj po tom, čo už škola dávno skončila), je rozdiel. Ľudia ťa môžu považovať za hlúpu nie len vtedy, keď si nevzdelaná, ale aj vtedy, ak je tvoje vnímane obmedzené, konanie nelogické či reči nezmyselné.

Ak na teba platia dokonca aj nasledujúce body, ver, že v očiach svojho okolia nepôsobíš práve najlepšie. Možno by si sa mala zamyslieť nad tým, či na sebe nepotrebuješ zapracovať.

Nechceš počuť argumenty

Slovo diskusia v tvojom slovníku nenájdeme, pretože ty nechceš a nedávaš priestor na reakcie ľuďom okolo seba. Či už ide o normálnu debatu, vymieňanie si názorov či až hádku, nedovolíš druhej strane vyjadriť argument, a ak ich aj začuješ, nemieniš sa nad nimi zamyslieť.

To svedčí o tom, že sa na veci nedokážeš pozerať z inej strany.

Tvrdohlavo si ideš za svojím

Tvrdohlavosť je vlastnosť, s ktorou sa človek narodí, takže za to nemôžeš. No nie je pravda, že by si na tom nemohla aj popracovať a čo-to zmeniť. Ide o to, že občas je dobré poslúchnuť niekoho, kto ti chce dať radu alebo pomôcť.

Niekedy si musíš uvedomiť to, že pôjdeš aj inou cestou, znamená pre teba iba možnosť objavovať aj nové spôsoby.

Nepriznáš si chybu či zlyhanie

Ak si sa mýlila, nemôže sa stať, že by si sa za to ospravedlnila. Vlastne, ty ani nechceš nahlas priznať, že si sa dopustila chyby. Radšej sa budeš ticho tváriť, že je všetko v poriadku, len aby ťa niekto nepovažoval v istej chvíli za slabšiu.

Lenže práve to, že to priznať nechceš, robí z teba nevyrovnanú a nespravodlivú osobu, ktorá sa bojí pravdy. A to je hlúpe, že?

Nechceš sa zdokonaľovať

Nemáš pocit, že sa potrebuješ vzdelávať, ak už si skončila školu. Nebavia ťa knihy, nezaujíma ťa dianie vo svete, nemáš prehľad v aktuálnych udalostiach a vlastne, nemáš ani žiaden koníček, ktorý by si mohla rozvíjať. Stojíš na jednom mieste, mrháš svojím časom a potenciálom, pretože sa ti nechce. 

Nerozumieš humoru

Hovorí sa, že múdrejší ľudia majú aj lepší zmysel pre humor. Má to byť kvôli tomu, že ich myseľ je otvorenejšia a vyrovnanejšia, preto si veci neberú príliš osobne, ak by sa ich to malo dotknúť. Keď má niekto obmedzenejšie myslenie, ľahko sa urazí a nemá pre žarty pochopenie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife