Považujú ma za hlúpu

Tak, ako známky v škole nevypovedajú o inteligencii človeka, nehovoria nič ani o jeho hlúposti. Medzi nepochopením učiva a správaním sa (aj po tom, čo už škola dávno skončila), je rozdiel. Ľudia ťa môžu považovať za hlúpu nielen vtedy, keď si nevzdelaná, ale aj vtedy, ak je tvoje vnímane obmedzené, konanie nelogické či reči nezmyselné.

Ak na teba platia dokonca aj nasledujúce body, ver, že v očiach svojho okolia nepôsobíš práve najlepšie. Možno by si sa mala zamyslieť nad tým, či na sebe nepotrebuješ zapracovať.

5 znakov, že ťa považujú za hlúpu

Nechceš počuť argumenty

Slovo diskusia v tvojom slovníku nenájdeme, pretože ty nechceš a nedávaš priestor na reakcie ľuďom okolo seba. Či už ide o normálnu debatu, vymieňanie si názorov či až hádku, nedovolíš druhej strane vyjadriť argumenty, a ak ich aj začuješ, nemieniš sa nad nimi zamyslieť.

To svedčí o tom, že sa na veci nedokážeš pozerať z inej strany.

Tvrdohlavo si ideš za svojím

Tvrdohlavosť je vlastnosť, s ktorou sa človek narodí, takže za to nemôžeš. No nie je pravda, že by si na tom nemohla aj popracovať a čo-to zmeniť. Ide o to, že občas je dobré poslúchnuť niekoho, kto ti chce dať radu alebo pomôcť.

Niekedy si musíš uvedomiť to, že ak pôjdeš aj inou cestou, znamená pre teba možnosť objavovať aj nové spôsoby.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife