Muž a žena sa bozkávajú
Unsplash/Spencer Davis

Predstav si, že ti je partner neverný a ty si ho práve pri tom pristihla. Určite ho vidíš ležať v posteli s inou ženou v náručí, však? Nevera však nie je len o se*e. Má rôzne tváre a každá z nás považuje za podvádzanie niečo iné, niečo, čo je už cez jej hranicu vernosti a dôvery. Možno si to ani neuvedomuješ, no aj ty môžeš robiť veci, ktoré tvoja polovička odsúdi ako sklamanie vášho vzťahu.

Nevera nie je iba o bozkoch či intímnom zblížení, ak robíš tieto 3 veci, podvádzaš a klameš svojho partnera takisto!

„Nevinné“ chatovanie

„Iba si píšeme“ nie je žiadna výhovorka. Dnes je už svet digitálny a mnoho vzťahov funguje online, takže vyhovárať sa na to, že si s niekým iba vo virtuálnom spojení, ti prejsť nemusí. A ani by nemalo. Medzi priateľstvom a flirtom s mužom na druhej strane obrazovky, je veľmi tenká hranica.

Keď si s ním v pravidelnom kontakte, zrejme ťa dostatočne zaujíma. Ak sa nad jeho správami zasmeješ či zamýšľaš, potom ti na ňom asi záleží. Zamysli sa nad tým, chcela by si s ním tráviť čas aj naživo? Ak áno, potom ťa láka predstava nového vzťahu.

Klamstvá a ohováranie

Dôvera a spojenie vo vzťahu sa dokazuje rôznymi spôsobmi. Napríklad aj úplnou otvorenosťou. Ak však máš pocit, že pred svojím partnerom musíš tajiť určité veci, informácie o tom, kde si bola či kam ideš (aj keď nemáš v pláne byť neverná), sa už za samotný akt podvádzania počíta.

Možno podvedome túžiš po tom, aby si zažila niečo vzrušujúce, niečo, čo ti prinesie do života vášeň. A keď to nechceš zdieľať s partnerom, potom k nemu asi necítiš stopercentnú lásku.

Nie je flirt ako flirt

Flirtovanie s iným človekom by sa asi nikomu nepáčilo. Nikomu, kto je vo vzťahu a robí to práve jeho polovička. Pre niekoho je pokukovanie, úsmevy či prehodenie pár viet v poriadku, pre iného je to už cez čiaru. Je to o tom, ako si je človek v partnerstve istý.

No nedá sa uprieť fakt, že takéto veci sú známkou toho, že daná osoba nie je vo vzťahu úplne šťastná a hľadá si trošku zábavy. Pre teba je možno normálne, že jemne „laškuješ“ s kamarátom zo školy, no pre tvojho partnera to môže byť bolestivý pohľad.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating