Tak, ako existujú „maličkosti“, ktorými ich rozpálime, sú tu aj veci, ktorými ten oheň zahasíme. Milovanie je prirodzenou súčasťou každého vzťahu a ak sa dvaja ľudia ľúbia, chcú to takmer vždy. Občas však treba atmosfére trocha dopomôcť, aby nastalo isté oživenie. Avšak, v posteli sa stávajú aj opaky – také, kvôli ktorým takmer každého muža prejde chuť na milovanie.

Keď mu to nechceš pokaziť, na tieto 3 veci si dávaj pozor. Kvôli nim z toho nebude nič alebo to bude len z „povinnosti“.

Bozkávajúci sa pár pri okne
zdroj: Pexels/Владимир Василье

Príliš veľa rečí

Toto naozaj nie je vhodná chvíľa na to, aby si sa zamýšľala nad tým, čo si dnes robila ty alebo on, čo máš v pláne, o čom to točila tvoja kolegyňa, prečo susedia neupratali schody, ako sa skončí seriál, ktorý si začala sledovať. A rozoberať to popri tom, ako ťa tvoj drahý vyzlieka.

Zbytočné reči k intímnej chvíľke v posteli nepatria a ver, že tvojich monológov má muž už dosť aj počas dňa. Teraz by bol radšej, ak by si mu venovala stopercentnú pozornosť a neťahala do toho nič, čo do postele nepatrí.

Poznámky k jeho „nástroju“

Pozor, dámy, nikdy nehodnotíme nahlas ani to, čo práve vidíme. Na začiatku vzťahu to pre teba môže byť nové a možno ho mal tvoj ex iného, no neexistuje žiaden dokonalý prototyp. Preto si odpusti tiché „očumovanie“ či dokonca slovné opisy jeho pohlavia.

Pár pod perinou
zdroj: Pexels/Anna Pou

Muži sú na svoju pýchu extrémne citliví a ak vidia (či dokonca počujú), že sa ti niečo nezdá, môžeš ich tým uraziť. Neutrpí len ich ego, ale aj sebavedomie, kvôli ktorému môžu mať potom v posteli problémy.

Si tu?

Chuť na milovanie sa dá ľahko zabiť aj tým, keď naopak, namiesto rečí, si úplne ticho. Ale až tak, že poriadne ani nedýchaš (a nevzdycháš) a celý čas sa tváriš, akoby si len čakala, kým bude hotový. Možno nie si spokojná s polohou, v ktorej to robíte, no tým, že budeš ako múmia, sa nič nezmení.

Keď sa na teba muž pozerá a má pocit, že si to ani len trošku neužívaš, začne mať o sebe pochybnosti, ktoré budú viesť k problémom. Vnímaj prítomný okamih a ukáž mu, že sa ti to páči.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.