Unsplash/Bruno Gomiero

Život bez mobilu si už nedokážeme poriadne predstaviť a sprevádza nás počas celého dňa. Niekedy je to skôr na škodu, pretože nás rozptyľuje a strávime s ním oveľa viac času, než by sme chceli.

Ak však chceš svoj mobil využívať efektívne a chceš, aby ti pomohol zvýšiť tvoju motiváciu či produktivitu, vyskúšaj jednu z nasledovných aplikácií. Každému, samozrejme, vyhovuje niečo iné a to, čo sa páči iným, sa nemusí automaticky aj tebe. Preto je dôležité skúšať a nájsť si presne tú aplikáciu, ktorá ti vyhovovať bude. Týmto by si však mala dať aspoň šancu.

Motivation – Daily quotes

Čo tak začať deň s dávkou motivácie a pozitivity? V tom prípade určite oceníš aplikáciu, ktorá ti bude pravidelne servírovať rôzne motivačné citáty. Tie nám niekedy dokážu zlepšiť náladu, ak sa necítime práve najlepšie. Ak by ti nevyhovovala anglická verzia, môžeš skúsiť aj slovenskú aplikáciu Citáty dňa.

Calorie Counter – MyFitnessPal

Ak by si chcela začať zdravšie žiť a chcela by si schudnúť pár kíl, môže ti pomôcť aplikácia na sledovanie tvojho denného príjmu a výdaju pomocou aktivít. Zapisuj si, čo všetko zješ a nezabudni pridať činnosti, ktorým sa venuješ. Na Slovensku je tiež veľmi obľúbená aplikácia Kalorické tabuľky.

Todoist

Ak hľadáš prehľadnú aplikáciu na zapisovanie svojich úloh, ktoré ťa čakajú, určite vyskúšaj Todoist. Dizajnom možno neohúri tak, ako iné podobné aplikácie, ale nájdeš v nej všetko, čo potrebuješ. Všetky úlohy si môžeš pripomenúť aj e-mailom, takže sa nemôže stať, že na niečo zabudneš.

Focus To-Do: Pomodoro časovač & To Do List

Počula si už o technike Pomodoro? Spočíva v intervaloch, kedy sa počas 25 minút budeš plne venovať určitej úlohe a po vypršaní časomiery si dáš 5 minút prestávku. Práve počas tých 25 minút sa dokážeme sústrediť najlepšie, takže by si mala podávať oveľa lepšie výkony. Môžeš si tam pridávať zároveň vlastné úlohy a budú ti chodiť aj pravidelné prehľadné reporty, koľko času si čím strávila.

Rescue Time

Rescue Time je veľmi dobrým pomocníkom, ak chceš zistiť, koľko času tráviš s určitými aplikáciami alebo na konkrétnych stránkach. Môžeš si ho pridať aj ako rozšírenie do Chrome. Na začiatku si môžeš nastaviť stránky, ktoré sú pre teba pracovné a táto aplikácia ti zráta, koľko času si strávila produktívne a ako dlho si bola napríklad na sociálnych sieťach. Po týždni ti príde do mailu prehľadný report, koľko celkového času si strávila online.

AppBlock – NE prokrastinaci

Ak ťa tvoj mobil aj tak láka a povieš si, že si len na 5 minút pozrieš novinky na Facebooku, veľmi dobre vieš, že to neostane len pri tých 5 minútach. Existujú však aplikácie, ktoré ti pomôžu zablokovať iné aplikácie alebo stránky v presne určených časoch, ktoré si ty sama nastavíš. Budeš sa tak môcť plne sústrediť na svoju prácu a povinnosti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife