instagram.com/nitracity, nitra_ocama_nitrancana

Študentské mesto, ktoré dýcha históriou a kultúrou. Aj taká je Nitra. Ak chceš ešte využiť posledné teplejšie septembrové dni, toto mesto je úplne ideálne. Možností je viacero, takže je len na tebe, či si vyberieš jednodňový alebo viacdňový výlet. Nudiť sa určite nebudeš.

Na Nitre je najlepšie to, že všetko dôležité sa nachádza takmer v centre, a tak sa nemusíš obávať o dopravu, všade sa dostaneš pohodlne aj pešo. A to ti určite aj odporúčame. Veľmi dobre ti môže padnúť prechádzka popri rieke s  krásnym výhľadom a keď si budeš chcieť oddýchnuť, nájdeš tu dostatok výborných reštaurácií a kaviarní, kde si môžeš pochutnať na chutnom občerstvení.

Ak však rada spoznávaš pamiatky a kultúru, prídeš si tiež na svoje. Nitra si ťa určite hneď získa a ty sa sem budeš chcieť vracať zas a zas.

Zobor

Pre niekoho obyčajná prechádza, pre iného zas ľahšia turistika. Neboj, zvládne ju aj úplná začiatočníčka. Keď sa dostaneš nahor, ohromí ťa nádherný výhľad na celé mesto. Svoje čaro má aj nočný výstup, kedy si budeš môcť užiť pohľad na vysvietené mesto.

Kalvária

Ďalšia príjemná prechádza s výhľadom na mesto, len z inej perspektívy a menšej výšky. Patrí k jednej z najkrajších kalvárií na Slovensku, a preto jej návšteva rozhodne stojí za to.

Nitriansky hrad

Priamo v centre sa nachádza aj Nitriansky hrad, ktorý je dominantou mesta. Okrem pekného výhľadu na mesto ťa čaká Katedrála sv. Emeráma či Diecézne múzeum a ak si budeš chcieť oddýchnuť, priamo pod hradným múrom  si môžeš vychutnať aj dobrú kávičku.

Drážovský kostolík

Nazývaný tiež Kostol svätého Michala archanjela a nachádza sa v mestskej časti Dražovce. Kostol sa nepoužíva pravidelne, no každý rok sa slúži omša 29. septembra, v deň sviatku sv. Michala archanjela. Toto miesto je veľmi obľúbeným miestom prechádzok a pokojne si môžeš zabaliť aj nejaké občerstvenie a urobiť si malý piknik.

Mestský park Sihoť

Ak sa chceš len poprechádzať, ideálnym miestom je mestský park Sihoť, kde si obklopená prírodou. Priamo v parku sa nachádza aj mestské kúpalisko, odkiaľ máš krásny výhľad na hrad.

Pešia zóna a námestie

Pri prechádzke centrom mesta určite nevynechaj pešiu zónu, ktorá smeruje na Svätoplukovo námestie, kde sa nachádza Divadlo Andreja Bagara. Nájdeš tu viacero útulných kaviarní a obchodíkov, kde si môžeš dopriať malú prestávku.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie