Ak určité veci vo vzťahu nefungujú, pomaly, ale isto, budú ničiť nie len samotný vzťah, ale aj tvoje vnútro. Budeš vyčerpaná, sklamaná a poznačená ešte veľmi dlho. Láska je občas komplikovaná, napríklad, ak je iba jednostranná. Môžeš mať pocit, že ho miluješ najviac na svete, no jeho správanie ti musí otvoriť oči a jasne naznačiť, že on k tebe to isté necíti.

Ako si tým budeš istá? Ak ho musíš doslova prosiť o nasledovné veci…

Rešpektovanie tvojej osobnosti

Máš pocit, že ho nezaujímajú tvoje názory? Tvoje rozhodnutia sa ti snaží vyvrátiť? Smeje sa z tvojich myšlienok či snov? Potom je to viac ako jasné. Nemá voči tebe ani kúsok rešpektu. A ten je vo vzťahu viac ako dôležitý. Obaja máte byť na jednej lodi, nikto nie je niečo viac a nemá právo toho druhého zhadzovať.

Chvíľa pozornosti

Sedíš vedľa neho a on sa iba hrá s mobilom? Keď mu niečo hovoríš, je ti jasné, že ťa ani nevníma? Musíš zvýšiť hlas a požiadať ho, aby ti venoval aspoň minútu pozornosti? Drahá, on si ťa nezaslúži.

Milý kompliment

Každá žena rada počuje slová chvály. Nemusí to byť každý deň, ale aspoň raz za čas sa chce uistiť v tom, že v očiach partnera je krásna, šikovná, múdra, … čokoľvek, čo si zaslúži počuť. Nemáš mu prízvukovať, aby ťa pochválil, musí to urobiť sám.

Bozky či objatia

Intímne nežnosti sú súčasťou vzťahu, i keď niektorí ľudia na „mojkanie sa“ naozaj nie sú. No ak si ty tá, ktorá to potrebuje, nemôžeš sa doprosovať o to, aby ťa partner pobozkal či chytil za ruku na prechádzke. Aj to musí chcieť on sám.

Čas iba pre vás dvoch

Už ani nevieš, čo slovo „rande“ znamená? Netrávite spolu čas, aj keby si to veľmi chcela? Musíš ho prosiť o to, aby ťa konečne vzal niekam von? Či ste mladý pár alebo dlhoroční manželia s deťmi, čas iba pre vás dvoch si musíte nájsť vždy. Ak o to nemá záujem, nemá záujem ani o teba.

Dôvera

Tá by mala byť základom a samozrejmosťou, no v praxi to tak často nebýva. Prosiť ho, aby ti veril, to je priam šialené. Buď ti dôveruje alebo jednoznačne nie je ten, s ktorým by si mala byť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.