Retro a romantizmus kombinovaný s etnickým a boho štýlom ponorený do okolitej pop kultúry. To sú charakteristické črty, ktoré nájdeš v najnovšej kolekcii značky Reserved.

Inšpiráciou kolekcie sú krásy Maroka, ktoré charakterizuje bezstarostná idylická nálada prezentovaná neobvyklým spôsobom. Kúsky dotvára pridaný štýl techno festivalov 90. rokov. Celá kampaň je plná multikultúrnych motívov, orientálnych vzorov, etnických odkazov a štýlu inšpirovaného Balkánom.

Čerpanie z tradícií rôznych civilizácií je silným globálnym trendom súčasnosti v oblasti módy a popkultúry, ktorý nasleduje aj RESERVED. A to všetko čo najbližšie k prírode.

zdroj: Reserved

V dámskej kolekcii zohrávajú najdôležitejšiu úlohu práve šaty so zaujímavými prvkami ako sú čipky, romantické a prelamované, pripomínajúce rybárske siete.

Ďalšími pútavými prvkami sú ozdobené flamengo volány a pruhované tuniky zvýrazňujúce ženské krivky. Dizajnéri využili sieťovinu v rôznych formách práve na sukniach. 

zdroj: Reserved

Batikované kúsky sú inšpirované letným festivalovým štýlom Coachella z Kalifornie. Blúzky a široké nohavice medenej farby odzrkadľujú prirodzený štýl, ktorý pôsobí ako priamo z úzkych uličiek na trhu v Marákeši.

Minimalisti si tiež prídu na svoje. Presne pre nich je ideálna blúzka z čipky vo viktoriánskom štýle, jednoduchý ľanový trenčkot alebo asymetrický sveter s jedným rukávom. Kapsičky na krk, mini-košíky a tašky na štýl vreca sú perfektnými doplnkami tejto nomádskej kolekcie.

zdroj: Reserved

Pánska kolekcia sa zameriava na pohodlné, oversize kúsky. Zemité farby a zaprášené odtiene jednoduchých jednoradových oblekov dopĺňajú pánske sandále.

Dôležitý prvok zohrávajú práve retro prvky a vzory. Nachádzajú sa najmä na voľných košeliach, ktoré sú v kontraste so širokými šortkami.

zdroj: Reserved

Nomádsky vzhľad vytvára jedinečná kombinácia ľanových topov s pruhovanými vermudskými šortkami. Štýlové khaki blejzre a bundy s kapucňou inšpirované safari prvkami. Aj v tejto línii nájdeš batikované vzory odkazujúce na festivalový štýl.

Medzi doplnkami prevládajú rybárske klobúky, XXL tašky a nadrozmerné námornícke vaky na plece, ktoré umocňujú cestovateľskú atmosféru celej kolekcie.

zdroj: Reserved

Unikátny rave štýl, ktorý pôsobí ako prevzatý priamo z techno festivalov deväťdesiatych rokov, farby púšte, atmosféra savany. Eklektickú kolekciu Reserved tvorí letná idylická atmosféra, ktorá je ideálna na dovolenky, výlety do prírody, ale aj do mestskej džungle. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.