Ak čítaš tieto riadky, tak patríš k tým „vyvoleným“, ktorí majú príležitosť ŽIŤ a ochutnávať všetky slané aj sladké príchute života. Prišiel si na tento svet ako niečo čisté a nádherné.

Nepoznal si bolesť ani smútok. Nevedel si čo je to faloš ani sklamanie, lebo tam odkiaľ si prišiel bolo len veľa lásky. Potom si začal spoznávať svet. Stretol si sa s dovtedy pre teba neznámym sklamaním. Možno aj práve teraz prežívaš ťažšie obdobie života – sklamal si sa v láske, sklamal ťa priateľ, alebo sa ti zdá, že tvoje sny sú neuskutočniteľné. Ale ja mám pre teba dobrú správu.

Pripomeniem ti, prečo si na svete a aké je tvoje skutočné poslanie. Je to také jednoduché…

1

foto: elitedaily

Nie každý má možnosť ako ty, ráno otvoriť oči a poďakovať za to, že sa dožil rána, poďakovať za to, že si môže vychutnať krásu jari, nie každý sa môže len tak prejsť a navštíviť svojich blízkych. Ak teda práve smútiš za tým čo by si chcel a nemáš, tak si skús nahlas povedať za čo si vďačný. Život ti každý deň dáva príležitosť ďakovať, milovať, rozdávať úsmev – dáva ti možnosť žiť. Bol ti daný len raz, tak nedovoľ, aby ťa smútok okrádal o čas, ktorý tak rýchlo uteká. Nesmúť za láskou, ktorá nevyšla, časom stretneš niekoho, kto tvoju lásku ocení, ak sa ti práve nedarí, pohľadaj v danej situácií skúsenosť a buď vďačný za všetko. Aj to dobré aj zlé. A uvidíš, že tvoja vďačnosť ti prinesie veľa radosti.

Sme tu len na krátko, sme tie šťastné duše, ktoré dostali tú možnosť žiť, milovať a radovať sa. Tak nemeň svoje poslanie, pre ktoré si sem prišiel. Vychutnaj si svoje miesto v živote práve teraz v tejto nenávratne chvíľke. Rozprestri ruky dokorán, usmej sa tak, že ti bude žiariť celá tvár priamo z hĺbky tvojej duše a buď vďačný za všetko. Nech všetky bytosti okolo teba pocítia tvoju radosť a spomenú si aké je ich poslanie, pre ktoré prišli na tento svet. Poď skutočne žiť, tu a teraz v tomto živote.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.