Neviem či sa mi to iba zdá, ale keď som bola mladšia, myslela som si, že život je oveľa jednoduchší. Život, aký žijú moji rodičia. Mám len ja pocit, že sa doba zmenila, alebo to tak skutočne je?

Neustále sa za niečím naháňame, nič nestíhame, chceme mať všetko hneď, a keď to nemáme, celý život sa nám rúca. Najmodernejšie výdobytky tejto doby. Kto nemá Iphone tak nie je. Automaticky ho škatuľkujeme ako nižšiu vrstvu. Nemáš ešte kabelku Michael Kors? Pretvárky na kávičkách a vyzerať samozrejme najlepšie. Veď ide o prestíž. Všetko musíme dať samozrejme hneď na instagram alebo facebook. Ešte si to nespravil? Tak to nepatríš do tohto sveta. Zbierame like a za každý jeden „úprimný“ sme vďační. Čím viac like, tým vyššie máme ego. Prečo mám pocit, že sem nepatrím?

Nehovorím, že ja si tiež nepostnem nejakú tú fotečku, ale keď občas vidím tie fotky, zastavuje sa mi rozum.

Niekedy som z toho bola nahnevaná a vadila mi tá faloš, nespravodlivosť tohto sveta. A dnes?

Dnes som sa naučila neriešiť. Riešim len podstatné veci, a čo nemôžem ovplyvniť jednoducho nechám plávať. Chcem sa smiať s priateľmi na byte, vonku, ísť na langoš… Nechcem ísť na super diétny šalátik a tváriť sa, ako strašne mi to chutí, len aby to ľudia naokolo videli. Už som dospela do štádia, kedy nepotrebujem viac likov ako skutočných priateľov. V 17-tich som riešila takéto veci, ale nie do takej miery ako to je teraz.

Kde sa podela naša spontánnosť? Naša prirodzenosť? Kedy si sa cítil naposledy skutočne? Nie niekto, na koho sa hráš. Na tvoje pravé ja. To, kým si nezmeníš. Môžeš predstierať a hrať túto hru s ľuďmi, ktorí sa tiež hrajú a nie sú skutočne šťastní.

Alebo sa zastav. Zamysli sa. Čo ti to dalo? Posunulo ťa to k niečomu lepšiemu? Si šťastný? Ja myslím, že nie si. Nie si zlý človek. Jednoducho si sa nechal uniesť touto dobou a na tom nie je nič zlé. Ale v živote ide o teba. Žijeme len raz, tak si to uži. Uži si to ako tvoje práve ja. Smej sa, keď je to najmenej vhodné. Nech si ľudia o tebe šepkajú, nech ťa ohovárajú, že si sa zbláznil. Zober si dovolenku v robote a choď niekam na výlet. Vypni od každodenného zhonu. Zavolaj niekomu, koho si dlho nevidel, pretože si nemal čas. Uvidíš ako tú osobu potešíš.

Chcem ti len pripomenúť, kým v skutočnosti si. Rozpamätaj sa. Aký si bol bol pred pár rokmi a a aký si teraz.

Buď šťastný, buď sám sebou, buď bláznivý, buď zodpovedný, povedz svoj názor, aj keď s ním nebude nikto súhlasiť. Nerieš zbytočné veci ktoré neovplyvníš. Teš sa z maličkostí, buď sám sebou a nikým iným. Ty si výnimočný, aj keď si to nemyslíš. Každý jeden má v sebe niečo úžasné, tak to neskrývaj a nebuďme všetci na oko rovnakí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.