Unsplash/Daria Litvinova

Máš občas dni, kedy si z ľudí nešťastná? Kedy ťa znovu sklamali a ty už nemáš chuť im dôverovať? Ver mi, nie si sama.

Stáva sa to vtedy, keď čakáš od ľudí príliš veľa. Keď máš vysoké očakávania. Keď veríš, že niečo urobia. Keď dúfaš, že sa zlepšia a myslíš si, že urobia pre teba niečo pekné.

Čo však musíš NAOZAJ pri ľuďoch spraviť – nemať žiadne očakávania. Vtedy ťa nemôže nič prekvapiť, nič sklamať a nič nahnevať.

Zmeň svoje myslenie, nič neočakávaj a užívaj si prítomný okamih. Napríklad, pri tvojom priateľovi. Ak budeš neustále očakávať, že ťa niečím prekvapí a on to neurobí, budeš sklamaná. No ak nebudeš čakať nič, budeš sa zameriavať na prítomnosť a on ťa prekvapí, veľmi ťa to poteší.

Pri tvojich kamarátoch urob to isté. Neočakávaj od nich, že ťa vždy zavolajú von a že ti povedia o každej novinke, ktorú majú. Skôr si užívaj to, že máš nejakých priateľov (v dnešnej dobe je zázrak nájsť tých úprimných) a nečakaj nič. Potešíš sa, keď ťa zavolajú von a budeš im vďačná.

Ani pri tvojich rodičoch neočakávaj veľké veci, aj keď sú to rodičia. Ak je medzi vami veľký vekový rozdiel, nemusíte sa často chápať a ty z toho môžeš byť smutná a nešťastná. Keď však za tebou prídu, že by si radi vypočuli tvoj názor a uvidíš na nich skutočný záujem o pochopenie, poteší ťa to a budú pre teba vzácni.

Bez ohľadu na to, ako moc vieš byť niekedy naivná, skús to. Nikdy nečakaj od ľudí extra veci, veľké skutky a činy. Keď to budeš robiť, sklame ťa každá situácia, pri ktorej nič nedostaneš a neuvidíš. Naopak, keď to čakať nebudeš, poteší ťa to, budeš si to viac ceniť a tvoj život bude oveľa viac naplnený zázrakmi, než teraz.

Žiť život ľahko vie byť niekedy poriadne ťažké, no verím, že to zvládneš. Všetci máme občas pocit sklamania a nešťastia, no tento pocit nemusíme zažívať navždy. Stačí nemať očakávania. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife