Muž a žena majú vzťah

Z dvoch sŕdc vznikne jedno, dve duše sa prepoja, jedna polovička nájde tu druhú. Aspoň takto sa to hovorí o skutočnej láske. Verím, že je na tom kus veľkej pravdy. Ak má vzťah totiž naozaj fungovať, z dvoch svetov sa naozaj musí stať jeden. Tak dobre známy a pritom úplne nový. Život, v ktorom nie je „ja a ty“, ale len „my“.

Keď už sme pri tom, čo sa hovorí, v tejto súvislosti ide aj o to, že sa vraj priťahujú najmä protiklady. Samozrejme, sú isté veci, ktoré s partnerom musíte mať spoločné, aby vám to fungovalo, no mnoho iných rozdielnych. To vás robí pre toho druhého zaujímavejším. A práve to, že ste „z iného cesta“, dokáže vytvoriť dokonalý koláč plný chuti.

Vzťah je o prepojení

Ste iné osobnosti, máte svoje záľuby, iný zmysel pre humor, no aj tak vám to funguje. On si v tichosti číta knihu, ty pred ním tancuješ na hlasnú hudbu. Miluje adrenalínové športy, ty vďaka tomu naberáš nové zážitky. Ťahá ťa po horách, ty mu ukazuješ, aké je to užívať si relax pri mori. On sa pri tebe naučil nevybuchnúť pre každú hlúposť, ty si sa od neho naučila, že sa nemáš báť povedať nahlas svoj názor.

Kde je láska, tam je aj cesta, po ktorej idete každý sám, no zároveň spoločne. Cesta, ktorá vás spája a vy máte pred sebou rovnaký cieľ. Pomáhate si navzájom, keď nevládzete, podporujete sa, spríjemňujete si život. Keď dokážete svoje svety prepojiť v jeden, už máte vyhraté. Pozeráte sa na ne očami toho druhého a robíte všetko preto, aby to fungovalo.

Niekedy to chce veľa snahy, rozhovorov a kompromisov, inokedy to príde prirodzene, pretože vo vašom srdci cítite, že to tak chcete. Že ty chceš spoznať a byť súčasťou jeho vesmíru a on toho tvojho. Podáte si ruky a od toho momentu si tvoríte niečo nové, no nemáte z toho strach. Práve naopak, tešíte sa, že sa všetko zmení.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating