Už si to od nás počula asi tak stokrát, no komunikácia je vo vzťahu naozaj veľmi dôležitá. Nielen na začiatku, kedy sa spoznávate a oťukávate, ale hlavne v dlhodobom partnerstve. 

Vieš, ako zistíš, či je váš vzťah naozaj vážny? Ak sa dokážete o týchto piatich veciach rozprávať otvorene a bez výčitiek. Na prvý pohľad možno ide o banality, no bola by si prekvapená v koľkých domácnostiach sa takéto témy nepreberajú. Niektorí ľudia ich nemajú potrebu riešiť z toho hľadiska, že nevidia vo vzťahu budúcnosť.

Ak si myslíš, že váš vzťah je zdravý a pretrvá, prípadne by si ho chcela trochu zlepšiť, pokúste sa týchto 5 tém zaradiť do pravidelnej konverzácie.

Svoje pocity a emócie

Je dôležité, aby ste obaja vedeli, ako sa ten druhý cíti, čo prežíva a čo ho trápi. Nenechávajte si svoje emócie pre seba, ale podeľte sa s nimi. Spoločne môžete nájsť riešenie vašich problémov. Môžeme sem zaradiť aj tajné sny a priania. Ak svojmu priateľovi naozaj veríš, zdôver sa mu.

Problémy v osobnom živote

Práca, zdravie, rodina, priatelia. Takmer nič sa v našom živote nezaobíde bez problémov. Ak si vo vzťahu, už viac nie si sama na to, aby si tieto problémy riešila. Partner je tu na to, aby ťa vypočul a aby ti pomohol. Ak je váš vzťah vážny, nemala by si sa báť zdôveriť sa mu. A on by ťa mal vypočuť. Platí to, samozrejme, aj opačne.

Finančná situácia

Čo je moje, je aj tvoje? Ako fungujete so svojimi peniazmi? Máte jednu spoločnú kasu alebo si každý rieši svoje vlastné nákupy? Otázku finančnej situácie by ste v dlhodobom a vážnom vzťahu mali mať naozaj vyriešenú. A hlavne by ste sa o nej mali vedieť rozprávať.

Kde míňate najviac? Na čo si chcete našetriť? Ak už k sebe máte byť úprimní, určite žiadne vedľajšie výdavky nezatajujte.

Nespokojnosť vo vzťahu

Otvorene by ste sa mali vedieť porozprávať aj o tom, čo vám vo vzťahu chýba, čoho je priveľa alebo s čím ste obaja nespokojní. S tým súvisí aj milostná stránka. Je vo vašej spálni všetko v poriadku alebo by ste chceli vyskúšať niečo nové? Nebojte sa o tom spoločne porozprávať.

Plány do budúcnosti

O spoločných plánoch sa dokážete rozprávať len vtedy, ak so sebou do budúcna počítate. Aké sú vaše sny a plány na najbližšie mesiace či roky? Vaše ciele sa stretávajú alebo sa rozchádzajú? Je dôležité prísť na to čím skôr, inak by to mohlo medzi vami spôsobiť problémy. Ideálne je, ak by váš vzťah napredoval rovnakým smerom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.