pexels.com

Moja hrdosť, moje ego, moje potreby a moje túžby zo mňa spravili sebavedomejšiu ženu.

Spravili zo mňa silnú ženu po tom, ako som musela odísť od muža, pri ktorom som sa necítila milovaná. Pri ktorom som sa cítila viac opustená, sama a nechcená. Viem, že zo začiatku bolo všetko krásne, bolo to ako z rozprávky.

Po čase však spadli ružové okuliare a nastala realita. Realita, kde už o mňa nebojoval. Kde ma už mal a bral ako zvyk. Ako niekoho, kto tu bude vždy. Musela som odísť, pretože som necítila lásku.

zdroj: unsplash.com

Prosím, milý muž … 

… nepovažuj jej lásku za samozrejmosť, 

… nemysli si, že bude vždy pri tebe, 

…nezanedbávaj maličkosti, 

…nenechaj ju na teba čakať, 

… nečakaj, že bude všetko tak, ako predtým, ak jej nedáš najavo ako ju miluješ.  

Nedaj je dôvod na to, aby odišla z tvojho života. Pretože, aj keď ti to nepovedala, ona nechce odísť, ona len chce, aby si jej ukázal ako moc ju miluješ. Nenechaj ju padnúť na „zem“, ak sa ju nechystáš chytiť. Neignoruj ju, keď ti venuje celú svoju pozornosť a čas. Nenechaj jej otázky nezodpovedané.

Nebuď tým dôvodom, prečo v noci nespí. Nenechaj ju cítiť sa tak, akoby bola nechcená.

Ak sa ti páči, povedz jej to. Ak chceš niečo urobiť, urob to. Ukáž jej gestami, ako ti na nej záleží. Urob si pre ňu čas. Zober ju na výlet. Zoznám sa s ňou, spoznávaj ju a maj ju rád stále viac a viac. Neubližuj jej. Nesklam ju. Pretože ona by to nikdy neurobila.

Pamätaj, že si nezaslúži cítiť sa prázdna. Nie je ako ostatné. Má svoju hodnotu. Tak si ju, prosím, váž. Alebo … ju nechaj ísť. Je to na tebe. Len viem, že ona nechce odísť. Nechce sa ťa vzdať, pretože ťa má rada. Chce, aby si ju mal rád rovnako.

Tak ju miluj. Úprimne. Celým srdcom. 

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating