Určite to poznáš, tie pocity neistoty a strachu. Premýšľaš, či je naozaj ten pravý alebo to skončí slzami a zlomeným srdcom. Teraz ti chcem ukázať pár detailov, ktoré robí práve ten, pre ktorého sa oplatí čakať.

1. Všíma si maličkosti

Spomínaš si na toho, ktorý zabúdal na to, že máš alergiu na mlieko? Alebo na toho, ktorý ti namiesto pochvaly povedal niečo nevhodné? Áno, všetky si na takých spomíname, ale boli súčasťou nášho života a naučili nás mnoho. Milovali sme ich a určitým spôsobom aj oni nás, ale ak vie, že miluješ írsku kávu alebo nemáš rada karamel, či miluješ more a neznášaš klamstvá, tak je to niekto, kto sa o teba do hĺbky zaujíma. Nie je to len niečo povrchné.

2. Prejde kvôli tebe aj riekou

Poetické vyjadrenie, ale je to niekto, kto ťa neodmietne, ak na to, samozrejme, nemá dôvod. Neodmietne ťa len preto, lebo je práve unavený, nemá náladu alebo s tebou nechce tráviť čas. Samozrejme, občas musíme rešpektovať, že má niečo dôležitejšie, ale ty sama vieš, čo je dôležité a čo naozaj nie.

3. Nehľadá nedostatky

Občas si spomeniem na tie komentáre, aká by som mala byť, aká zasa nie a čo by som mala nosiť. Čo by som mala jesť, ako si mám skrátiť vlasy a správať sa dospelo, … Naozaj sme sa nechali takto ponižovať? Nuž, áno. Vyrástli sme a našli sme lásku samé k sebe a teraz vieme, že ten, pre ktorého sa oplatí bojovať, nás posunie ďalej a povie, si krásna, snažíš sa a keď to náhodou nedopadne podľa predstáv, tak ti s láskou vloží bozk na pery a prinesie kúsok čokolády.

4. Chce s tebou budovať niečo krásne

Budúcnosť, všetci sa jej tak trocha obávame, ale nebojíme sa jej. Chceme budovať, ale len s ľuďmi, ktorí nám za to stoja, a práve preto, ak sa bojí akýchkoľvek rozhovorov o vašej budúcnosti, či už ide o spoločné bývanie, výlety alebo predstavy, ktoré máte rozdielne, niekde je problém.

5. Nebojí sa

My, ženy, sme iné a nevyspytateľné – niekedy plačeme a samé nevieme prečo, no ak ťa ľúbi, tak sa ťa opýta, čo sa stalo, bude vedieť ako reagovať alebo sa o to aspoň pokúsi, ak mu to budeš ochotná povedať. Nerob si to ťažšie, než to naozaj je a vždy mu povedz, čo ti naozaj urobí radosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.