unsplash/juanencalada

Navštevujeme exotické krajiny, jeme nezvyčajné jedlá a väčšina z nás si odnáša aj zaujímavú pamiatku z dovolenky. Avšak, okrem sushi a iných nezvyčajných jedál, ktoré naše staré mamy ani nepoznali, k nám prichádzajú aj zaujímavé a netradičné mená pre ratolesti. Portál verywellfamily.com zverejnil dokonca aj zoznam rodovo neutrálnych mien.

Tvoje bábätko je unikátnou kombináciou teba a tvojho partnera. Ak hľadáš aj rovnako originálne meno, ktoré nie je na Slovensku rozšírené, toto je 75 najexotickejších mien. 25 dievčenských, 25 chlapčenských, ale aj rodovo neutrálnych. Niektoré znejú vtipne, iné skôr ako pre domáce zvieratko. No nájdu sa medzi nimi aj krásne, nezvyčajné a uchu lahodiace, ktoré sa v našich končinách nevyskytujú takmer vôbec. Nájdeš tu aj mená, po ktorých siahli aj známe celebrity.

Trúfla by si dať niektoré z týchto mien svojmu dieťatku?

Dievčenské mená

Posie, Aurora, Cora, Ada, Maeve, Amara, Charlotte, Ophelia, Ava, Rose, Luna, Elenor, Elodie, Frey, Iris, Adah, Ivy, Hazel, Maisei, Elsie, Chloe, Maya, Camila, Magnolia, Flavia.

Chlapčenské mená

Asher, Milo, Silas, Theodore, Finn, Aarav, Leo, Julian, Ethan, Louis, Ezra, Soren, Jude, Liam, Axel,Eli, Cassius, Kai, Caleb, Declan, Jayden, Antiono, Miles, Elijah, Mason.

Rodovo neutrálne

Adison, Aiden, Alex, Aspen, Bailey, Wesley, Shay, Jaime, Cassidy, Frankie, Reese, Rory, Shannon, Kendall, Logan, Peyton, Quinn, Blue, Exton, Rumer, Stormi, Gabriell, Elia, Gioele, Lois, Phoenix.

Zdroj: verywellfamily.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife