Pexels/Алекке Блажин

Jeden z momentov, pri ktorých si uvedomíš, že si už, ehm, staršia, poprípade, že s tvojou ohybnosťou tela nie je všetko v najlepšom poriadku, je ten, pri ktorom nezvládneš cvik, ktorý si ako mladšia ovládala s ľahkosťou. Či už je to naozaj vekom alebo len slabou flexibilitou, na určitých pohyboch by si mala zapracovať. Každá žena by totiž mala dokázať urobiť zopár prvkov, ktoré sú znakom toho, že je stále fit.

Ak dokážeš s ľahkosťou (ok, možno trošku ťažšie, ale predsa) urobiť nasledujúcich 5 cvikov, gratulujeme ti, si na tom fyzicky oveľa lepšie ako väčšina iných žien.

„Mostík“

Pamätáme si ho ešte zo školy, keď si ho dievčatá skúšali na žinenkách. Čím sme boli staršie, tým náročnejšie bolo prehnúť svoje telo v tejto póze, no bez ohľadu na to, koľko rokov máš, ide o gymnastický prvok, ktorý by si nemala nikdy zabudnúť. Teda, nemala prestať zvládnuť urobiť.

Stojka na rukách

Toto je už iný level ako mostík, no ak si chceš dať nejaký cieľ v cvičení, stojka na rukách je niečo, čo stojí za tréning. Vyžaduje si veľa trpezlivosti a pomalé posúvanie hraníc, no keď sa ti to podarí, budeš na seba veľmi pyšná. S každým centimetrom a sekundou, ktorými sa zlepšíš, si uvedomíš, ako skvele ovládaš svoje telo.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness