Žena pozerá do objektívu

Ako veľmi kritická vieš byť sama k sebe? My ženy, totiž vieme veľmi rýchlo vymenovať veci, ktoré sa nám na nás nepáčia. Či už ide o vzhľad (tam sa vždy nájdu chyby, však?) alebo o naše vlastnosti, pri ktorých si občas uvedomujeme, že nepatria do kategórie „dobré“. Ale čo tak sa zamyslieť nad tým, prečo si oveľa lepšia žena, než je možno väčšina ostatných? 

Kritizovať je veľmi ľahké, nech už ide o čokoľvek, no chváliť iných, či nebodaj seba, to môže byť náročnejšie. Ak by si mala hovoriť o svojich pozitívach, mohla by si mať pocit, že sa preceňuješ, vychvaľuješ alebo pôsobíš namyslene.

Lenže, ak sa máš za čo pochváliť, potom je zdravé sebavedomie na mieste. Najmä, ak ide o vlastnosti, za ktoré sa môžeš cítiť ako lepšia žena alebo aj partnerka. A k nim patria rozhodne tieto 3.

Obetovať sa pre dobro druhých

Niekedy neexistuje väčší prejav dobrosrdečnosti, ako moment, kedy obetuješ kúsok seba, kúsok svojho pohodlia, času či čokoľvek iného, len aby si tým vyhovela niekomu inému. Každý by mal primárne vždy myslieť na seba a svoje šťastie, no hranice ľudskosti by sa prekračovať nemali.

Je to o tom, že vieš spraviť kompromis, že si občas zahryzneš do jazyka, že sa dostaneš do chvíľkového nepohodlia, len preto, aby si tým potešila niekoho, na kom ti naozaj záleží. Nie preto, aby si z toho niečo mala, práve naopak, vieš, že za to nič späť neočakávaš. No karma ti to raz aj tak vráti, na to sa môžeš tešiť.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife