Na vzťahu treba pracovať pravidelne a stále. Nestačí, že raz ste sa dali dokopy. Ak nechcete, aby ste upadli do stereotypu a nudili sa, je najvyšší čas pracovať na náprave. V prípade, že hľadáš spôsoby, ako okoreniť a vylepšiť váš vzťah, si na správnom mieste.

Máme pre teba hneď niekoľko tipov. Nehľadaj výhovorky, ako sa niečo nedá urobiť, lebo na to nemáš čas alebo to stojí veľa peňazí. Potom sa nemôžeš čudovať, že tvoj vzťah vyzerá tak, ako vyzerá. Obaja musíte chcieť a hľadať spôsoby, ako sa to dá.

Niektoré veci môžeš dokonca urobiť hneď dnes. Niekedy treba vystúpiť aj z komfortnej zóny, aby si mohla zažiť niečo pekné a nepoznané. Vyber si niečo z tohto zoznamu a teš sa na to, že to medzi vami dvoma bude opäť krajšie.

Ak chceš zlepšiť a okoreniť svoj vzťah, urob niektorú z týchto vecí:

1. Choďte na rande ako za starých čias. Kino, večera pri sviečkach, prechádzka pri západe slnka, čokoľvek. Rozprávajte sa a pokojne sa zahrajte aj na cudzincov, ktorí sa len teraz zoznámili.

2. Zopakujte si svoje prvé rande. Choďte na rovnaké miesto a ak si pamätáte, snažte sa zopakovať čo najviac z toho originálneho.

3. Vytvorte si zoznam vecí, ktoré by ste chceli spolu urobiť a dosiahnuť. Pri odškrtnutí každého bodu budete mať zo seba dobrý pocit.

4. Vyskúšajte novú polohu v spálni alebo si zakúpte hračky, s ktorými to bude trochu iné, než ste boli doteraz zvyknutí.

5. Vytvorte si spoločný koníček, ktorému sa budete obaja venovať a budete tak spolu tráviť viac času. Môže ísť naozaj o čokoľvek, večerné prechádzky, behanie, iný šport alebo hoc aj spoločné varenie. Dôležité je, aby ste to robili pravidelne.

6. Zahrajte si spoločenské hry. Možno sa ti to zdá nudné a otrepané, no môžete sa dobre zabaviť. Existujú aj konverzačné hry, ktoré dokážu prehĺbiť váš vzťah a dozviete sa o sebe nové veci.

7. Pripravte si pre seba prekvapenie alebo darček. Môžete sa na tom vopred dohodnúť a o to viac sa budete tešiť na to, čo ten druhý vymyslel. Nemusí ísť o žiadne drahé dary, stanovte si pokojne rozpočet.

8. Naplánujte si spoločný výlet alebo dovolenku. Pri plánovaní sa budete musieť viac rozprávať, aby ste zistili, čo ten druhý chce a naopak, s čím nebude spokojný.

9. Urobte niečo, na čo ste nikdy nemali odvahu. Spoločne sa podporujte a povzbudzujte. Môže ísť pokojne aj o adrenalínový zážitok.

10. Strávte určitý čas oddelene, môžete oddelene aj spať. Takéto malé odlúčenie vás dokáže posilniť, pretože sa obaja budete tešiť na návrat a viac si budete jeden druhého vážiť. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.