Vďaka rozprávkam a romantickým filmom máme často skreslenú predstavu o tom, ako by mala vyzerať skutočná láska. Veríme tomu, že nás bozkom prebudí zázračný princ alebo že keď uvidíme toho pravého, všetko okolo neho zmizne a budeme sa v tej chvíli pozerať len na neho.

Kvôli týmto vysokým nárokom často prehliadame skutočný život a to, čo nám môžu priniesť naše vzťahy. Namiesto toho, aby si čakala na dokonalú iskru a lásku na prvý pohľad, by si mala myslieť trochu realisticky. Nehovoríme, že takáto rozprávková láska neexistuje, no zažije ju len minimum žien.

Skutočná láska si vyžaduje viac času. Najskôr sa obaja musíte spoznať a zistiť, čo ten druhý má rád a naopak, čo mu prekáža. Postupne si medzi sebou vybudujete puto, ktoré sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevytvorí na prvom stretnutí. Nebuď preto sklamaná, ak nebudeš hneď cítiť motýle v bruchu alebo nebudeš počuť žiadne fanfáry či vidieť ohňostroje. 

Láska spočíva niekedy v úplných maličkostiach. Od toho, že ti ráno urobí kávu a donesie ju do postele, kúpi ti kvety, aj keď nemá sviatok alebo ide s tebou k tvojim rodičom aj napriek tomu, že spolu zatiaľ veľmi nevychádzajú.

Ak by si čakala na pána Božského, s ktorým by si zažila výbuch citov hneď pri prvom stretnutí, mohla by si prehliadnuť muža, s ktorým by si zažila všetky tieto drobné, no o to dôležitejšie prejavy lásky. Prestaň sa riadiť romantickými filmami, ktoré niekedy nemajú s realitou takmer nič spoločné. 

Nie, že by sme ťa chceli odradiť od toho, aby si snívala a čakala na toho pravého. Len ťa chceme uchrániť pred tým, aby si sa kvôli prehnaným nárokom na lásku nevykašľala na niekoho, s kým by si mohla prežiť dokonalý život. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.