Vidím ťa, dievča. Si opustená, smutná, deprimovaná životom a zlomená. Zničená, tvoje srdce puklo a rozbilo sa na milión kúskov. A mne to drása srdce.

Na svete je veľa nenávisti, no ty sa jej musíš vyhnúť. Preto uvažuješ o odchode. O tom, že sa zbalíš a odídeš. Niekam ďaleko. Niekam, kde je pokoj a harmónia. Chápem ťa. Chceš tu všetko zanechať. Svoju minulosť, svoju rodinu, ktorá ťa nechápe, svojich priateľov, ktorí ťa zradili…

pexels.com

Občas naozaj musíme byť sebci a postaviť seba na prvé miesto aj v takýchto prípadoch, teraz v dnešnej dobe je to tuším čoraz viac. Musíme zabudnúť na to, že rodina by sa asi moc netešila, keby sme odišli. Že ešte by sa našli ľudia, ktorých by tvoj odchod zamrzel. No ty tak nejako podvedome cítiš, čo je pre teba správne. A teraz cítiš toto. Musíš odísť inak sa zadusíš. Zadusíš sa v tomto svete prázdna a úzkosti. 

No pamätaj, že pred problémami sa nedá ujsť. Budú ťa prenasledovať všade. Budú ako tvoj tieň, nedajú ti spávať. Preto je dobré pred cestou bojovať o svoje šťastie. Bojovať o to, že ty máš pravdu a presadiť si svoj názor. Bojovať o to, aby si našla v živote lásku. Bojovať o to, aby aj spravodlivosť vyšla na povrch.

unsplash.com

Áno, bude to znamenať vyjsť zo svojej komfortnej zóny, zaťať päste, ísť cez búrky, cez všetky nástrahy a tvoje nočné mory. No na konci budeš šťastná, chytíš druhý dych a naozaj si oddýchneš. 

Nezabudni na to, že nájsť šťastie neznamená to, že musíš odísť niekam, kde si myslíš že musíš ísť a budeš tam šťastná. Niekedy to je len tá cesta, po ktorej ideme, po ktorej si musíme prejsť aby sme sa tam dostali. V mnohých prípadoch to nebude ľahké ale bude to stáť za to.

A potom môžeš odísť. Keď budeš zmierená so svojim životom. 

Keď budeš šťastná a naplnená láskou. 

Potom cestuj a hľadaj viac takých ľudí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.