Každý jeden vzťah si skôr či neskôr musí prejsť istou skúškou. Tá môže mať rôzne podoby, no len jedna musí čeliť tomu, že sa vzájomne nemôžete ani len pohladiť. Presne tak, ide o vzťah na diaľku, ktorý je jeden z najťažších, no zároveň aj najsilnejších typov lásky. Keď ste ďaleko od seba, no aj napriek tomu ste rozhodnutí, že si budete dôverovať a čakať, kým vám podmienky dovolia byť spolu aj fyzicky.

Preto to dokážu vydržať iba ľudia, ktorí to myslia úprimne a zmieria sa s faktami, ktoré iné dvojice nepoznajú. Ktoré to sú?

Málokto to bude považovať za vážny vzťah na diaľku

Ľudia vás nevidia spolu. Nechodíte mestom držiac za ruky, nejete v reštaurácii, neprechádzate sa po parku. Nestretávate sa s vašimi priateľmi. Si to len ty. Je to presne tak, akoby si medzi nimi bola single. Preto tvoje okolie nebude váš vzťah brať úplne vážne, aj napriek tomu, že ho rešpektujú. Avšak, tajne si budú myslieť, že vám to aj tak nevydrží.

Keď si s ním v kontakte, neberieš videohovor na prechádzku, ale využívaš ten čas pre vás súkromne. Musíš si zvyknúť na to, že vaši najbližší budú pochybovať a brať vás s rezervou. Je ťažké vnímať niečo, čo nemôžu vidieť.

Žiarlivosť naberá na obrátkach

Keď máš problémy so žiarlivosťou vtedy, keď sa tvoj partner vybral len o pár ulíc ďalej s priateľmi, ako dokážeš prekonať vedomie, že reálne ho kvôli stovkám kilometrov nemôžeš skontrolovať? Úplne iné mesto či štát. Nie je šanca, aby si skutočne vedela, kde a s kým je alebo čo robí.

Jediné, čo ti ostáva, je veriť mu na 100 %. Veď nemáš ako dokázať, či ti klame alebo nie, ani tu nie je nikto iný, kto by ti to overil. Faktom je, že ak medzi vami nie je úplná dôvera, len ťažko to zvládnete. A druhým faktom je aj to, že sa nikdy nemusíš dozvedieť, aká bola pravda.

Budete musieť mať rozvrh

Znie to zvláštne, no je to tak. Každý pár si po čase nájde nejaký vlastný režim, no ten váš bude vyzerať inak. Budete musieť vopred vedieť, kedy sa môžete kontaktovať a kedy je správny čas na telefonát. Keď ste od seba tak ďaleko, nemôžete si volať kedykoľvek sa vám zachce. Či už je to kvôli práci, časovému posunu alebo iným povinnostiam, ktoré vás rozdelili.

Môže to vyzerať tak, že budeš každý deň bežať domov, aby si mu presne o ôsmej zavolala, pretože to bude váš čas. Aj takto totiž vyzerá vzťah na diaľku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.