Chceš mať krásnu pleť? Toto nejedz

Ak túžiš po tom, aby bola tvoja pleť pekná a mladá, zrejme už dobre vieš, ako by si sa o ňu mala starať. Na našom webe ti neustále prinášame tie správne tipy, ktorými to dosiahneš. No nie je to len o kozmetickej rutine a jej správnych zložkách. Dôležité je vedieť, že keď chceš mať krásnu pleť, musíš sa aj niečoho vzdať.

Nemaj obavy, tým, že sa vzdáš nasledujúcich vecí, docieliš sama pre seba viac výhod. Nie len, že predídeš zbytočným zápalom, vyrážkam či vysušovaniu kože, ale celé tvoje telo sa ti poďakuje. Keďže vieme, že krása vychádza (doslova) zvnútra, mala by si sa zamerať aj na svoj jedálniček a toto v ňom minimálne obmedziť.

Alkohol

Alkoholické nápoje ti síce vedia spríjemniť piatkový večer, no zničiť pleť na niekoľko ďalších dní. Navyše, stopy po jeho častej konzumácii ostávajú viditeľné už navždy. Presne tak, ako keď si pred očami predstavíš alkoholika – jeho pleť je strhaná a vráskavá.

Alkohol totiž rozhádže tvoje hormóny, dehydruje pokožku a spomaľuje tvorbu kolagénu, čím stráca aj elasticitu.

Mladá žena si nanáša krém na tvár
zdroj: Pexels/Yan Krukov

Cukor a soľ

Patria k sebe a zároveň sú si opakom. Cukor a soľ je bežnou súčasťou našich jedál, no vždy sa dajú sladké a slané jedlá obmedziť na množstvo, ktoré je ešte prijateľné. Avšak, ich nadmerné používanie vedie k vzniku akné, väčšinou ide o nepríjemné vyrážky. Zároveň z tela ťahajú vodu, čím opäť prichádzaš o elasticitu.

Mliečne výrobky

Na toto by si sa mala zamerať, ak sa snažíš jesť zdravo, no stále ťa trápi akné, ktoré je často aj zapálené. Na svedomí ho totiž môže mať mlieko a výrobky z neho. To vplýva na mazové žľazy, kvôli čomu môžeš mať aj mastnejšiu pleť. Navyše, často sa hovorí aj o pridaných zložkách, ktoré sú dobré na jeho produkciu, no už nie pre naše hormóny.

Vymeň klasiku za nejaké rastlinné náhrady a uvidíš tie zmeny v zrkadle.

Mladá žena s kúskom pizze v ruke
zdroj: Unsplash/Damian Barczak

Chutné, no vyprážané

V neposlednom rade musíme spomenúť aj jedlá, ktoré nám tak veľmi chutia, najmä, ak máme obrovský hlad. Vyprážané jedlá nie sú zdravé ani pre naše telo, ani pre samotnú pokožku. Ak chceš mať krásnu pleť, obmedz mastné pokrmy, ktoré majú vplyv na hlboké vrásky a akné, keďže spôsobujú zápaly.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty