Téma priateľstva je stará ako ľudstvo samotné a je to téma nevyčerpateľná. Existuje mnoho citátov o priateľstve. Všetci však vieme, čo pre nás znamená dobrý priateľ. Nerastie na strome len tak. Kontakt a komunikácia sú v tomto prípade kľúčové. S kontaktom by v dnešnej modernej dobe sociálnych sietí nemal byť problém, nemyslíš? Nech už tvoji priatelia bývajú kdekoľvek a pokladáš ich za tých naozajstných.

A komunikácia, to je snáď základ života a vždy je čo zlepšovať. Ono je to tak, že ak chceš niečo mať, treba sa ti o to starať. Ako sa starať o priateľstvo? O tom, že je to potrebné, asi niet pochýb. Ako človek, ktorý si priateľov nesmierne váži, som prišla na pár tipov, ktoré dobrých priateľov držia pokope.birthday-25-learning

Volajte si. Zámerne píšem, volajte. Nepíšte na fejsbuku, samozrejme môžete, ale telefonátom im dávaš dôležitosť, je to predsa len iný kontakt. Ak sa potrebujete spojiť či niečo prebrať, zavolajte si a dohodnite stretnutie. Na sociálnych sieťach veci neriešte, pokiaľ to nie je nevyhnutné. To platí vo všeobecnosti, tobôž s pravými priateľmi. Tí si zaslúžia ten pravý kontakt, keď sa dá.

  • Stretávajte sa. To je to, čo robí priateľstvo priateľstvom. Kontakt a komunikácia v jednom. Nie je skvelý relax ísť si posedieť s kamošmi a preberať veci od výmyslu sveta?
  • Poznač si narodeniny a meniny svojich najlepších priateľov a zablahoželaj im sms či telefonátom. Potom to oslávte 🙂
  • Navštevujte sa. Doma má stretnutie s priateľmi inú príchuť než vonku. Doma je doma. Doma sa človek správa inak, ako keby tak “ naozajstne“. Nejde tu o veľké a okázalé „mejdany“, ale o to, že ste spolu a púšťate sa akoby do svojho sveta za svojimi dverami.
  • Darujte si maličkosti. Potešiť druhého je asi ten najkrajší pocit. Takisto nejde o prehnané dary. Každý z nás isto vie, čo jeho praví priatelia potrebujú a po čom túžia. Ak na nich v tomto prípade myslíme, nevyhneme sa iskre v ich prekvapených očiach.
  • Smejte sa, smejte sa a smejte sa. S kým iným sa to dá lepšie než so skutočnými priateľmi? To sú totiž tí ľudia, ktorí ti vyčarujú úsmev na tvári, nezabúdaj na to. Smiech a priatelia sú korenie, ktoré dáva životu tú správnu príchuť.
  • Buď tolerantná k ich chybám a nedostatkom. Nikto z nás nie je dokonalý a ak hľadáš priateľa bez chyby, ostaneš bez priateľov, tomu ver. Práve priateľ je ten, kto pozná aj tvoje temné stránky, no napriek tomu ťa má rád. Maj na mysli dobré stránky tvojich priateľov a nedovoľ, aby konflikty zničili to, čo medzi vami bolo roky.
  • Pomáhajte si navzájom, no nechcite za to nič nazad. Zištnosť nemá v priateľstve miesto. V pravom priateľstve. Čo dáš, to sa ti vráti späť.
  • Posledné a snáď najdôležitejšie, venuj svojim priateľom ČAS. To je tá najvzácnejšia veličina v živote. A čas máš na to, na čo si ho spravíš, čas nepadá z neba, každý ho má rovnaké množstvo dňa. Nemôžeš čakať, že sa ti priatelia budú venovať, keď sa ty nebudeš venovať im.
  • Ako vo všetkom v živote, no najmä v medziľudských vzťahoch platí- čo zaseješ, to budeš žať. Zasiať kvalitné a trvalé priateľstvo je na nezaplatenie. Čo to znamená pre teba a aké „stmeľovače“ máš ty?

photos: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife